Reklama

Wiadomości

  • 22 czerwca 2023
  • 27 czerwca 2023
  • wyświetleń: 3860

Latarnie w centrum zgasną później

Władze miasta przychyliły się do prośby restauratorów. W centrum miasta ulice będą oświetlone dłużej.

rynek
Rynek w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


Przypomnijmy, w sprawie propozycji "nie wygaszania w weekendowe noce oświetlenia ulicznego w rejonie bielskiego Rynku" do władz miasta zaapelował radny Tomasz Wawak.

- Kilka miesięcy temu w związku z trudną sytuacją finansową miasta pan prezydent podjął decyzję o wygaszaniu na kilka nocnych godzin oświetlenia ulicznego w Bielsku-Białej. W ostatnim czasie z racji cieplejszej temperatury coraz więcej mieszkańców miasta oraz turystów korzysta z lokali gastronomicznych w centrum, a zwłaszcza w rejonie Rynku. Czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień z pewnością będą miesiącami jeszcze większego zainteresowania życiem wieczornym i nocnym w tej części miasta. Tymczasem obecnie od godziny 00:00 do godziny 4:00 okolice bielskiego Rynku toną w ciemnościach. Jest to problematyczne zwłaszcza w piątkowe i sobotnie noce, gdy sporo osób spędza tam czas lub wraca ze spotkań w restauracjach i barach - opisuje przedstawiciel mieszkańców.

Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

W odpowiedzi Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej poinformował, że "w tej sprawie zwrócili się już wcześniej restauratorzy z naszego miasta - w konsultacji z nimi została podjęta decyzja, ze czas świecenia w ścisłym centrum Bielska-Białej zostanie wydłużony w okresie z piątku na sobotę oraz z soboty na niedzielę do godziny 02:00".

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.