Reklama

Wiadomości

  • 2 czerwca 2023
  • 10 czerwca 2023
  • wyświetleń: 12746

[FOTO] W pożarze stracili dobytek. Ich sąsiedzi założyli zbiórkę

W sobotę, 27 maja w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ulicy Sterniczej w Bielsku-Białej doszło do pożaru, o czym informowaliśmy w artykule "Pożar mieszkania przy ul. Sterniczej. Nie żyje mężczyzna". Ogień pojawił się na parterze, jednak rozprzestrzenił się na mieszkanie piętro wyżej. Jego mieszkańcy stracili dobytek. Aby ich wesprzeć, sąsiedzi założyli zbiórkę.

Mieszkanie, które zostało zniszczone w wyniku pożaru w sobotę, 27 maja · fot. zrzutka.pl


Przypomnijmy, na miejscu pracowało 9 zastępów straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego, pogotowie gazowe i energetyczne oraz policja. W pożarze śmierć poniosła jedna osoba - 60-letni mężczyzna mieszkający na parterze. Podczas akcji ewakuowano łącznie 20 mieszkańców bloku.

Okazuje się, że w wyniku pożaru zniszczone zostało nie tylko mieszkanie na parterze, ale także lokal znajdujący się piętro wyżej - ogień rozprzestrzenił się właśnie na pierwsze piętro.

Pożar mieszkania przy ul. Sterniczej - 27.05.2023 · fot. Grzegorz


- Widok był straszny… Niestety, nasi sąsiedzi stracili na własnych oczach wszystko, co mieli. Rodzina, przyjeżdżając na miejsce, zobaczyła już tylko płonące mieszkanie. Łzy i ogromny ból... - możemy przeczytać na stronie zbiórki.

Jak informują założyciele zbiórki, w wyniku pożaru ucierpiała rodzina, w której ma urodzić się dziecko. - Z mieszkania trzeba wyrzucić wszystko, co mieli. Smród spalenizny jest wszędzie, całe mieszkanie zostało okopcone. Trzeba wszystko zerwać - wszystko jest do remontu. Oni nie są w stanie sami odremontować sobie mieszkania. Dlatego my, jako sąsiedzi, zainicjowaliśmy zrzutkę, licząc na Was i Wasze dobre serca. Każda złotówka jest potrzebna! - opisują.

Zbiórka dostępna jest tutaj. Jej cel to zebranie 50 000 złotych.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.