bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 stycznia 2013
  • wyświetleń: 6006

Mamy najpiękniejsze iluminacje!

Znane są już oficjalne wyniki IV edycji Plebiscytu Miast, ogólnopolskiej zabawy „Świeć się z Energą”. Po raz pierwszy tytuł miejscowości o najpiękniejszych świątecznych iluminacjach w Polsce przypadł Bielsku-Białej, które zdobyło ponad 23 tys. głosów.

Przez ponad 5 tygodni trwania plebiscytu miast „Świeć się z Energą” Bielsko-Biała prowadziło zaciętą rywalizację o tytuł świetlnej stolicy Polski. Duża mobilizacja mieszkańców pozwoliła na pokonanie konkurentów na etapie wojewódzkim i zaprowadziła miasto do finałowej szesnastki.

Świąteczne dekoracje na ulicach Bielska-Białej 2013 · fot. UM Bielsko-Biała


Ostateczny wynik nie był jednak przesądzony i emocje konkursowe związane ze współzawodnictwem Bielska-Białej ze Szczecinem, Rzeszowem, Gdynią i Toruniem trzymały w napięciu do ostatnich dni głosowania. Wygrywając IV edycję Plebiscytu Miast „Świeć Się z ENERGĄ”, Bielsko-Biała dołączyło do grona laureatów z poprzednich lat: Rzeszowa i dwukrotnie zwycięskiego Szczecina.

Mieszkańcy i sympatycy, którzy aktywnie włączyli się w promowanie świątecznych dekoracji miasta, wywalczyli dla Bielska-Białej energooszczędny sprzęt AGD. Ufundowana przez Energę nagroda trafi do domu dziecka lub zostanie przeznaczona na inny cel charytatywny. Łącznie w Plebiscycie Miast internauci oddali ponad 90.000 głosów.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.