Wiadomości

  • 16 maja 2023
  • 6 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 36535

[WIDEO, FOTO] Tour de Pologne: Marijn van den Berg wygrywa w Bielsku-Białej!

Bielsko-Biała po raz piętnasty wystąpiło w roli miasta etapowego Tour de Pologne. Dzisiaj w naszym mieście zakończył się 5. etap tego prestiżowego wyścigu. Zwycięzcą okazał się Marijn van den Berg z teamu EF Education First, a najlepszy z Polaków, Michał Kwiatkowski, był 4.

Tour de Pologne - dekoracja zwyciężców - 02.08.2023 · fot. Grzegorz Załucki / bielsko.info


W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Matej Mohorič z Team Bahrain - Victorious, który dzisiaj na mecie był drugi. Trzeci był lider UAE Team Emirates João Almeida.

Tour de Pologne - finisz V etapu z Pszczyny do Bielska Białej - 02.08.2023 · fot. Grzegorz Załucki / bielsko.info


Na mecie, a także wzdłuż trasy nie zabrakło setek kibiców! Bielszczanie witali kolarzy już na ulicy Żywieckiej, nie zabrakło ich również w znanych miejscach Bielska-Białej - m.in. pod Zamkiem Sułkowskich.

Tour de Pologne z Pszczyny do Bielska-Białej - 2.08.2023 · fot. sid / bielsko.info


Tour de Pologne z Pszczyny do Bielska-Białej. Przejazd zawodników koło Zamku Sułkowskich - 2.08.2023 · fot. Filip Hyła / bielsko.info


Tour de Pologne meta w Bielsku Białej - 02.08.2023 · fot. Grzegorz Załucki / bielsko.info


80 Tour de Pologne w Bielsku-Białej - przed metą - 02.08.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / bielsko.info


Przejazd kolarzy pod Zamkiem Sułkowskich:Kolarze wystartowali z Pszczyny

W Bielsku-Białej zorganizowana została meta piątego etapu. Jego start odbył się w Pszczynie, a długość wynosiła prawie 199 km. Był to etap typowo górski, z przewyższeniem ponad 3000 metrów. Kolarze musieli pokonać kilka trudnych podjazdów.

Start 80. Tour de Pologne w Pszczynie - skrót - 02.08.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / bielsko.info


Start V etapu Tour de Pologne Pszczyna - Bielsko-Biała 2.08.2023 · fot. KR / bielsko.info


Tour de Pologne - ostry start w Łące - 2.08.2023 · fot. Grzegorz Załucki / bielsko.info


Tour de Pologne - przygotowania do startu w Pszczynie - 2.08.2023 · fot. Grzegorz Załucki / bielsko.info


Na trasie 5. etapu mieliśmy trzy Premie Lotne LOTTO: w Ustroniu, Istebnej i Wilkowicach, dwie Premie Górskie PZU I kat.: Ochodzita i Salmopol. Ta druga nosiłą imię Joachima Halupczoka. Była też Premia Górska PZU II kategorii - Zameczek.Zapis relacji na żywo: start 5. etapu Tour de Pologne z PszczynyLoading...


Zapis relacji na żywo: prezentacja drużynLoading...


Szczegóły etapu

O szczegółach dotyczących trasy mówił Przemysław Niemiec - były, utytułowany kolarz szosowy, odpowiedzialny za zabezpieczenie trasy TdP, który na co dzień mieszka w naszym regionie - w Pisarzowicach.

- Etap z Pszczyny do Bielska-Białej poprowadziliśmy przez najpiękniejsze tereny w okolicy. Kolarze pojadą z Pszczyny do Strumienia, przez Chybie do Skoczowa, potem Ustroń - tu przy uzdrowisku do zgarnięcia jest premia lotna, następnie podjazd pod Równicę i zjazd Jaszowcem, a dalej mamy Wisłę. W Wiśle jesteśmy dwa razy - pierwszy raz podjazd pod zameczek i zjazd do Istebnej, podjazd pod Kubalonkę i Ochodzitą, zjeżdżamy do Milówki i w Milówce nawrót przez Kamesznicę na Ochodzitą - w Kamesznicy podjazd prawie 20-procentowy, z Ochodzity zjeżdżamy do Istebnej, znów pod Kubalonkę i zjeżdżamy do Wisły. Udajemy się na Salmopol - wjeżdżamy na Biały Krzyż, zjeżdżamy przez Szczyrk do Buczkowic i przez Wilkowice dojeżdżamy Bielska-Białej - relacjonował Przemysław Niemiec.

ar, BM, kr, mp, sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.