REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 17 lipca 2023
  • 4 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 25317

Utrudnienia w związku z Tour de Pologne. Sprawdź szczegóły i mapę

Za nami:

W związku z organizacją V etapu 80. TOUR de POLOGNE w środę 2 sierpnia wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na terenie Bielska-Białej. Przejazd kolarzy na terenie miasta przewiduje się pomiędzy godzinami 15.30 - 17.00. W rozwinięciu artykułu znajdziecie szczegóły.

Tour de Pologne: Niklas Arndt wygrywa w Bielsku-Białej!
Utrudnienia w związku z Tour de Pologne. Sprawdź szczegóły i mapę · fot. Szymon Gruchalski / Lang Team


Kolarze pojadą ul. Żywiecką, PCK, Stefanii Sempołowskiej, Romana Dmowskiego, Stanisława Stojałowskiego, Wzgórze, Władysława Orkana, Jana III Sobieskiego, Marii Konopnickiej, al. gen. Władysława Andersa, po czym trzykrotnie pojadą po pętli al. Armii Krajowej, ul. Karbową i Kolistą.

Wyłączenie ruchu na trasie wyścigu nastąpi na około godzinę przed przejazdem peletonu, tj. ok. godz. 14.30, a przywrócenie ruchu nastąpi niezwłocznie po przejeździe ostatniego z kolarzy. W tym czasie zamknięte zostaną ulice poprzeczne, dochodzące do trasy wyścigu.

UWAGA: zamknięty zostanie tunel Hulanka w kierunku ul. Partyzantów oraz łącznik al. gen. Władysława Andersa z ul. Piastowską. Utrzymana zostaje jedynie możliwość prawoskrętu z ul. Piastowskiej w ul. Cieszyńską. W dniu wyścigu, będzie również obowiązywał zakaz postoju pojazdów na ciągu ulic Władysława Orkana i Ludwika Waryńskiego.

Utrudnienia w związku z Tour de Pologne. Sprawdź szczegóły i mapę
Utrudnienia w związku z Tour de Pologne. Sprawdź szczegóły i mapę · fot. Lang Team


Również 2 sierpnia odbędzie się wyścig Tour de Pologne Junior. W związku z tym ulice Gościnna, Karbowa, Kolista (od ul. Karbowej do ulicy Gościnnej) będą zamknięte dla ruchu pojazdów pomiędzy godzinami 12.15 - 18.30.

Ponadto, z uwagi na organizację mety wyścigu w godzinach 5.00 - 20.00 nastąpi całkowite zamknięcie ruchu na al. Armii Krajowej na odcinku od ronda przy ul. Gościnnej do ronda przy ul. Karbowej. Policja oraz służby organizatora, w celu zapewniania bezkolizyjnego przejazdu peletonu, będą porządkować ruch pieszy i kołowy.

- Podany czas utrudnień ze względu na specyfikę imprezy (dynamicznie przemieszczający się peleton) może ulec zmianie. Prosimy aby korzystanie z wymienionych dróg w podanych godzinach utrudnień ograniczyć do niezbędnego minimum wybierając trasy alternatywne. Zarówno do zmotoryzowanych, jak i pieszych uczestników ruchu drogowego apelujemy o ostrożność, wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy i służb porządkowych. Za wszelkie niedogodności związane z organizacją mety V etapu 80. Tour de Pologne w Bielsku-Białej przepraszamy - czytamy w komunikacie miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej.

Utrudnienia w związku z Tour de Pologne. Sprawdź szczegóły i mapy
Utrudnienia w związku z Tour de Pologne. Sprawdź szczegóły i mapy · fot. MZD Bielsko-Biała


Wjazd i wyjazd ze Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-BiałejW związku z V etapem 80 Tour de Pologne przebiegającym w okolicy Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej oraz zamknięciem o godzinie 14:15 Al. Armii Krajowej wjazd i wyjazd ze Szpitala będzie odbywał się tylko i wyłącznie od strony ul. Boboli.

Będą także utrudnienia w kursowaniu autobusówWydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej informuje, że 2 sierpnia w związku z przejazdem peletonu i lokalizacją mety V etapu 80. Tour de Pologne w Bielsku-Białej wystąpią utrudnienia w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej.

Autobusy obsługujące linie komunikacyjne krzyżujące się z trasą wyścigu będą kursowały bez zmian do momentu całkowitego zamknięcia dróg przez Policję (orientacyjna godzina zamknięcia - około 14.15/14.30) lub zostaną skierowane na trasy alternatywne. W momencie zatrzymania autobusów dopuszcza się ich opuszczenie przez pasażerów lub kontynuację jazdy.

Linie komunikacyjne, których trasa częściowo pokrywa się z przejazdem wyścigu kolarskiego (na czas wyłączenia z ruchu poszczególnych ulic) będą skrócone do pętli, na których istnieje możliwość zawrócenia. Przywrócenie ruchu prognozowane jest po godzinie 17.00.

Przypomnijmy, 2 sierpnia odbędzie się 5. etap Tour de Pologne z Pszczyny do Bielska-Białej. Więcej o nim portal bielsko.info pisze w artykule "Tour de Pologne z metą w Bielsku-Białej. Znamy szczegóły!".

ar, mp / bielsko.info

źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.