bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 kwietnia 2023
  • 10 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 10660

Drogowa rewolucja w centrum? Miasto podaje szczegóły

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Referendum - 16 kwietnia 2023" podaj

Podczas referendum mieszkańcy wyrażą swoją opinie na temat ograniczenia ruchu w centrum miasta. Przedstawiciele Ratusza podają, jak będzie zorganizowany ruch w tym rejonie miasta.

Reklama

Poglądowe wizualizacje traktu ulic 3 Maja i Zamkowej · fot. UM Bielsko-Biała


16 kwietnia mieszkańcy Bielska-Białej odpowiedzą m.in. na pytanie, czy są za "ograniczeniem ruchu pojazdów na ulicach 3 Maja i Zamkowej na odcinku pomiędzy ul. Wałową a ul. gen. Władysława Sikorskiego, poprzez wprowadzenie na nich zakazu ruchu z dopuszczeniem: autobusów, zaopatrzenia we wskazanych godzinach, TAXI, służb miejskich, mieszkańców bez alternatywnego dojazdu do zamykanego ciągu ulic, rowerów?".

Dlatego do władz miasta pytania skierowali rajcy z Klubu Radnych Niezależni.BB. Chcieli dowiedzieć się m.in., jaki jest przewidywany termin wprowadzenia ograniczeń ruchu, o których mowa w pytaniu referendalnym, oraz kiedy zostanie przedstawiona propozycja zmiany organizacji ruchu na pozostałych ulicach tego rejonu miasta, zapewniająca dostęp dla mieszkańców oraz osób korzystających z usług i instytucji publicznych w tym rejonie miasta?

- W jaki sposób w centrum będzie zorganizowany ruch poprzeczny przez ulice objęte ograniczeniami? - dopytywali.

Poglądowe wizualizacje traktu ulic 3 Maja i Zamkowej
Poglądowe wizualizacje traktu ulic 3 Maja i Zamkowej · fot. UM Bielsko-Biała


W odpowiedzi zastępca prezydenta Bielska-Białej Przemysław Kamiński poinformował, że „uspokojenie ruchu na ciągu ulic 3 Maja i Zamkowej od ul. Wałowej do ul. Władysława Sikorskiego nastąpiłoby po oddaniu do ruchu odcinka A Północnej Śródmiejskiej Obwodnicy Bielska-Białej (ul. Nowopiekarskiej na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Wyzwolenia)”.

- Wybudowanie tego połączenia przejmie znaczną cześć ruchu z centrum miasta i będzie stanowić alternatywę dla zamykanego ciągu ulic. Szacuje się, że oddanie do ruchu tego fragmentu ul. Nowopiekarskiej nastąpi po 2026 roku - dodał.

Wiceprezydent odnosząc się do pytania o przedstawienie propozycji zmiany organizacji ruchu podał, że „Miejski Zarząd Dróg zlecił opracowanie analizy ruchowej uspokojenia ruchu w centrum miasta”.

Ulica 3 Maja obecnie
Ulica 3 Maja obecnie · fot. bielsko.z.drona


- Analiza, badając prognozowany rozkład ruchu po zamknięciu ulic 3 Maja i Zamkowej i wybudowaniu fragmentu ul. Nowopiekarskiej określi konieczne do wprowadzenia zmiany w istniejącej organizacji ruchu na przyległym do zamykanego ciągu ulic układzie drogowym. Zgodnie z założeniami, na których bazować będzie analiza, zapewniony zostanie dojazd do posesji zarówno mieszkańcom jak i pojazdom zaopatrzenia. Ulice 3 Maja i Zamkowa będą strefą ruchu uspokojonego, w której poruszać się będą mogły jedynie autobusy komunikacji zbiorowej, pojazdy służb miejskich, TAXI, rowery oraz zaopatrzenie we wskazanych godzinach. Ruch pieszych na tym odcinku, w tym przekraczanie jezdni, będzie się odbywać na zasadach ogólnych - wyjaśnił.

Zgodnie z umową analiza ma zostać przygotowana do 15 września.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Referendum - 16 kwietnia 2023

16 kwietnia 2023 roku w Bielsku-Białej odbędzie się historyczne referendum - po raz pierwszy bielszczanie zadecydują w sprawach związanych z samorządem. Poniżej bieżące informacje na ten temat. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Referendum - 16 kwietnia 2023" podaj