bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2023
  • 11 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 12242

[FOTO] Powstał nowy park. To jeden z elementów dużego projektu

Już niebawem zostanie oficjalnie oddane do użytku Centrum Edukacji Ekologicznej w Bielsku-Białej. Obiekt znajduje się przy ul. Grotowej 11. Wydział Ochrony Środowiska i Energii bielskiego Urzędu Miejskiego opublikował zdjęcia parku okalającego budynek CEE.

Reklama

Park przy CEE w Bielsku-Białej · fot. Wydział Ochrony Środowiska i Energii Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej


Centrum Edukacji Ekologicznej przy ulicy Grotowej w Bielsku-Białej będzie prowadzić działalność w zakresie edukacji ekologicznej. Na jego potrzeby zaplanowano częściową przebudowę oraz całościową adaptację budynku dawnego przedszkola. Funkcje edukacyjne, aktywizujące i rekreacyjne planowane są również na całym terenie otaczającym obiekt.

Obiekt powstaje w ramach projektu "Rewitalizacja miejskich systemów nadbrzeżnych wraz z utworzeniem Centrum Edukacji Ekologicznej w mieście Bielsko-Biała - etap I". Jego całkowity koszt to 15 633 012 zł, a wartość dofinansowania z Unii Europejskiej to 12 205 258 zł. Zakończenie realizacji zaplanowano na 30 czerwca. Głównym celem przedsięwzięcia jest jest czynna ochrona gatunków i siedlisk przyrodniczych oraz ograniczenie antropopresji na obszarach chronionych.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.