bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 1 stycznia 2013
  • wyświetleń: 1877

Trwa budowa hospicjum

Panoramiczne okno z widokiem na otaczający park będzie miała kaplica w budowanym przez Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne w Bielsku-Białej stacjonarnym hospicjum im. Jana Pawła II.

hospicjum
Trwa budowa stacjonarnego hospicjum im. Jana Pawła II · fot. diecezja.bielsko.pl


Inwestycja rozpoczęła się ponad prawie 3 lata temu. W zasadniczej części hospicjum znajdzie się 30 łóżek w dwuosobowych pokojach dla chorych, ale także pokoje gościnne na poddaszu dla najbliżej rodziny chorych. W budynku byłego przedszkola mieścić się będzie także przychodnia oraz specjalistyczne gabinety lekarskie, rehabilitacyjne i zabiegowe.

Prezes Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego, Grażyna Chorąży przypomina, że hospicjum ma zapewnić bliskość, opiekę, pokój serca, ulgę w cierpieniu chorym, opuszczonym, cierpiącym. „Słowa Ewangelii ‘nie było dla nich miejsca w gospodzie’ są wciąż aktualne, choć w różnych sytuacjach. Ludzie w terminalnym okresie choroby często nie odnajdują dla siebie miejsca, naszą misją jest pomóc im i ofiarować godne miejsce” - dodaje.

Budowa hospicjum postępuje tylko dzięki hojności ofiarodawców. Rozpoczęto ją 4 marca 2010 r. od remontu willi, w której wcześniej znajdowało się przedszkole. Budynek szpitalny jest w stanie surowym, zamkniętym. Trwają prace wykończeniowe. Przed inicjatorami dzieła najważniejsze i najdroższe zadanie - wyposażenie wnętrza.

- Pięknie zapowiada się wnętrze najważniejszego miejsca w hospicjum - kaplicy. Panoramiczne okno, z widokiem na park, który okala ośrodek, będzie niepowtarzalnym tłem dla osób, które w zaciszu tego miejsca będą poszukiwać chwili do refleksji i modlitwy - opisuje Chorąży.

W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w intencji wszystkich darczyńców hospicjum odprawiana jest Msza św. w bielskim kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Świata.

new / bielsko.info, źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.