bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 marca 2023
  • 22 marca 2023
  • wyświetleń: 4490

Nie chcą występować w spocie referendalnym razem z prezydentem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Referendum - 16 kwietnia 2023" podaj

Inicjatywa Obywatelska "STOP spalarni śmieci w Bielsku-Białej" otrzymała od bielskiego Urzędu Miejskiego propozycję wystąpienia we wspólnym spocie promującym referendum. Grupa społeczników odrzuciła jednak tę propozycję.

Reklama

protest spalarnia
Nie chcą występować w spocie razem z prezydentem Bielska-Białej - zdj. ilustracyjne · fot. bielsko.info


Jak ustalił portal bielsko.info, do Inicjatywy Obywatelskiej "STOP spalarni śmieci w Bielsku-Białej" trafiło zaproszenie do wystąpienia we wspólnym spocie radiowo-telewizyjnym zachęcającym mieszkańców do wzięcia udziału w referendum, które odbędzie się 16 kwietnia, które zostało skierowane przez bielski Urząd Miejski. W nagraniu ma wziąć udział prezydent naszego miasta, Jarosław Klimaszewski. Zaproszenie trafiło do grupy społeczników po publicznej deklaracji samorządowca, złożonej podczas sesji Rady Miejskiej 23 lutego.

Jak przekazała portalowi bielsko.info Magdalena Madzia, przewodnicząca Inicjatywy Obywatelskiej "STOP spalarni śmieci w Bielsku-Białej", inicjatywa "nie weźmie udziału w spocie referendalnym Ratusza". Jakie są powody tej decyzji?

- Inicjatywa Obywatelska "STOP spalarni śmieci w Bielsku-Białej" rozpoczęła referendalną kampanię informacyjną już 2 marca. Udostępniamy i promujemy spoty reklamowe, uruchomiliśmy stronę http://www.referendum-bb.pl zawierającą niezbędne informacje o referendum, mieszkańcy wspólnymi siłami prowadzą dystrybucję ulotek i plakatów. W planach mamy kolejne działania. Aktywnie zachęcamy mieszkańców Bielska-Białej do udziału w zaplanowanym na 16 kwietnia referendum lokalnym i głosowania przeciwko budowie spalarni - możemy przeczytać w oświadczeniu przesłanym naszej redakcji.

- Bardzo negatywnie oceniamy dotychczasowe działania Ratusza dotyczące informowania mieszkańców miasta o realnych skutkach wybudowania w mieście spalarni - manipulacyjne, lobbystyczne i greenwashingowe treści w przestrzeni medialnej, pomijanie, lekceważenie i brak jakiegokolwiek dialogu ze sprzeciwiającymi się budowie mieszkańcami. Powyższe powoduje, że nie widzimy żadnej możliwości wiązania w temacie spalarni naszego wizerunku z prezydentem Jarosławem Klimaszewskim - osobą, która do dziś nie znalazła przestrzeni na jakikolwiek realny dialog dotyczący problematyki budowy spalarni z mieszkańcami; osoby, która podejmuje działania z pozycji siły - w naszej ocenie nieetyczne, lobbystyczne i manipulatorskie - dodała Magdalena Madzia.

- Równie negatywnie oceniamy ostatnie działania Urzędu Miejskiego i podległych mu jednostek, które nadal po podjęciu uchwały referendalnej prowadzą kampanię promującą spalarnię. Świadczą o tym chociażby ostatnie billboardy Zakładu Gospodarki Odpadami, jak i oficjalne urzędowe strony [chodzi m.in. o poniższy post zamieszczony na oficjalnym profilu miasta - przyp. bielsko.info] - zwraca uwagę Madzia.

Loading...


Jednocześnie Inicjatywa Obywatelska "STOP spalarni śmieci w Bielsku-Białej" zapewniła, że będzie kontynuować akcję informacyjną, spotykać się z mieszkańcami i zachęcać ich do wyrażenia w referendum sprzeciwu wobec planów budowy spalarni.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Referendum - 16 kwietnia 2023

16 kwietnia 2023 roku w Bielsku-Białej odbędzie się historyczne referendum - po raz pierwszy bielszczanie zadecydują w sprawach związanych z samorządem. Poniżej bieżące informacje na ten temat. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Referendum - 16 kwietnia 2023" podaj