bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 grudnia 2012
  • wyświetleń: 1536

Pożyczyli przyczepę dla koni

Kilka godzin zajęło policjantom ustalanie okoliczności w jakich z jednej z posesji w Grodźcu zniknęła przyczepa do przewozu koni. Jak się szybko okazało, przyczepę bez zgody właściciela pożyczyli dwaj mężczyźni, którzy pilnie potrzebowali transportu dla zakupionych koni.

Dwaj mężczyźni, mieszkańcy Górek Wielkich i Grodźca, transportowali konie z Kędzierzyna Koźla na własnej przyczepie. W Skoczowie ich przyczepa uległa awarii - zerwał się dyszel i dalszy transport był niemożliwy. Ponieważ pilnie potrzebowali nowej przyczepy, a że nie zastali jej właściciela, postanowili bez jego zgody pożyczyć przyczepę z posesji w Grodźcu.

Brama wjazdowa była otwarta, a pojazd w żaden sposób nie był zabezpieczony przed kradzieżą. Podpięli przyczepę do swojego samochodu i ruszyli z powrotem do Skoczowa, gdzie załadowali konie i przetransportowali je do swoich gospodarstw.

Kiedy właściciel wrócił po 22.00 do domu i stwierdził, że ktoś ukradł jego przyczepę, natychmiast zaalarmował o kradzieży policjantów z Jasienicy. W międzyczasie mężczyźni, którzy pożyczyli pojazd, zdążyli go zwrócić właścicielowi w nieuszkodzonym stanie. W czasie ich przesłuchań, policjanci wyjaśnili okoliczności tego nieporozumienia.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.