Wiadomości

  • 9 lutego 2023
  • wyświetleń: 1073

Jak wybrać najlepszy tytoń do papierosów?

Materiał partnera:

W produkcji tytoniu papierosowego przeznaczonego do gotowych papierosów często stosuje się różne dodatki. W sytuacji, w której zależy nam na możliwie jak najlepszym wyrobie, zdecydowanie lepszą opcją jest samodzielne przygotowywanie własnych papierosów. Czym różni się tytoń średni, słaby czy mocny?

linhouse


1. Do czego przydaje się tytoń?
2. Tytoń papierosowy - rodzaje
3. Sklep z tytoniem papierosowym - jak wybrać najlepszy?


Do czego przydaje się tytoń?Nie da się ukryć, że palenie paczkowanych papierosów jest bardzo kosztownym nawykiem, szczególnie gdy wybieramy te już przygotowane do użycia. Decydując się na zakup tytoniu i samodzielne skręcanie papierosów jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem, a dodatkowo umożliwia nam precyzyjne określenie ich smaku i mocy. Co więcej, wybierając tytoń profesjonalnie krojony i o wysokiej jakości możemy przygotować papierosy, których dym jest dużo mniej gryzący, a także zawierające mniej szkodliwych dodatków. Jeżeli więc często korzystamy z tej używki, przygotowanie jej we własnym zakresie jest zdecydowanie warte wzięcia pod rozwagę.

Tytoń papierosowy - rodzajeJedną z największych zalet samodzielnego skręcania papierosów jest możliwość przygotowania ich wedle własnego uznania. Do dyspozycji mamy wiele różnych odmian tytoniu, wśród których znajdują się między innymi:

  • Virginia: jest to tytoń jasny, występujący w wielu różnych odmianach. Ma słodkawy smak i zdecydowanie możemy zaliczyć go do słabszych gatunków;
  • Kentucky: tytoń mocny, o ciekawym smaku i ciemnej barwie. Znajdziemy go zarówno solo, jak i w dodatku z innymi rodzajami. Przyjemny zapach tytoniu jest cechą charakterystyczną dla tej odmiany;
  • Burley: tytoń słaby, o jasnej barwie, którego charakterystyczną cechą jest łatwa możliwość aromatyzacji - sam w sobie posiada neutralny smak. Uprawia się go również w Polsce.


Sklep z tytoniem papierosowym - jak wybrać najlepszy?Wybierając tani tytoń do przygotowywania papierosów warto zwrócić uwagę nie tylko na jego jakość czy brak chemicznych dodatków, ale także pochodzenie oraz dostępność. Dobry sklep z tytoniem papierosowym powinien nam zapewnić dostęp do wielu różnych odmian, a także niezbędnych produktów do przechowywania tytoniu oraz jego nabijania. Istotną kwestią jest także zadbanie o bezproblemową dostawę tytoniu w każdy rejon Polski, tak abyśmy mieli do niego łatwy dostęp. Decydując się na samodzielne przygotowywanie papierosów powinniśmy także zaopatrzyć się w bibułki, filtry i inne niezbędne przedmioty, które pozwolą na łatwe przygotowanie większej ich ilości.