Reklama

Wiadomości

  • 6 lutego 2023
  • 12 lutego 2023
  • wyświetleń: 8323

Ważna inwestycja staje się faktem. Przed nami 2 lata utrudnień

Już wkrótce w Bielsku-Białej ruszy kolejna ważna inwestycja drogowa, której wartość to około 61 milionów złotych. W piątek, 10 lutego w sali sesyjnej Ratusza została podpisana umowa na rozbudowę ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego wraz z budową obiektu mostowego nad linią kolejową nr 139.

Ul. Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej
Ul. Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej · fot. MZD Bielsko-Biała


W październiku minionego roku Miejski Zarząd Dróg rozstrzygnął przetarg na rozbudowę ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego wraz z budową obiektu mostowego. Po zakończeniu tego etapu postępowania, MZD wystąpił o promesę, czyli potwierdzenie przez Bank Gospodarstwa Krajowego faktu przyznania Miastu Bielsko-Biała środków na realizację tego zadania.

- 20 stycznia promesa została formalnie potwierdzona, procedura mogła więc postępować dalej. Na sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 2 lutego podjęto decyzję o dostosowaniu środków finansowych do czasu i sposobu realizacji całej inwestycji. Stosowna uchwała pozwoliła Miejskiemu Zarządowi Dróg przystąpić do finalizowania umowy z wyłonionym w przetargu wykonawcą inwestycji - wyjaśnia Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

Podpisanie umowy z wykonawcą przebudowy ul. Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej - 10.02.2023 · fot. MZD Bielsko-Biała


W Sali Sesyjnej Ratusza podpisano w piątek, 10 lutego umowę ze spółką IMB Podbeskidzie. Wykonawcy zostanie niezwłocznie przekazany plac budowy, a to pozwoli formalnie rozpocząć roboty. Zamknięcie ulicy Kwiatkowskiego, zgodnie z ustaleniami z wykonawcą, planowane jest na 27 marca. Do tego czasu wykonawca będzie prowadzić prace niewymagające wstrzymania ruchu, tym samym minimalizując utrudnienia dla kierowców.

Podczas przeprowadzania inwestycji konieczne będzie wstrzymanie ruchu pociągów, jednak nie całkowicie. Harmonogram czasowych wyłączeń wykonawca ustali z PKP PLK.

Ul. Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej
Ul. Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej · fot. MZD Bielsko-Biała


IMB Podbeskidzie sp. z o.o. to przedsiębiorstwo specjalizujące się w wykonawstwie obiektów inżynieryjnych, a w swoim portfolio ma wiele mostów i estakad autostradowych ale też m. in. realizację przykrycia potoku Niwka w ciągu ul. Księdza Stanisława Stojałowskiego.

Podpisanie umowy z wykonawcą przebudowy ul. Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej - 10.02.2023
Ul. Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej · fot. MZD Bielsko-Biała


Koszt inwestycji wyniesie około 61 mln zł. Udział własny miasta to około 26 mln zł. Pozostałe środki w wysokości 35 mln zł pochodzą z Rządowego Funduszu Polski Ład. Prace maja potrwać 25 miesięcy - ich planowane zakończenie to marzec 2025 roku.

Interesuje Cię wynajem długoterminowy samochodu? Zapoznaj się z ofertą samochodów nowych i używanych.*

Wiadukt na ul. Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej - 08.2022 · fot. MZD Bielsko-Biała


* Artykuł zawiera lokowanie produktu.

mp / bielsko.info

źródło: MZD Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.