bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 grudnia 2012
  • wyświetleń: 4439

Beskidzki WOPR ma już 50 lat

W 2012 roku Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe świętowało jubileusz 50-lecia istnienia. Od samego początku WOPR funkcjonuje również w Bielsku-Białej.

WOPR
fot. WOPR


Obchody zbiegły się w czasie z IX Zjazdem Beskidzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, w którym uczestniczyli delegaci reprezentujący wszystkich członków stowarzyszenia i zaproszeni goście. Na zjeździe podsumowano minioną 5‑letnią kadencję władz i dokonano wyboru nowych organów statutowych. Prezesem Zarządu ponownie został Eryk Gazda.

Beskidzkie WOPR posiada obecnie 677 członków, działających w 3 jednostkach terytorialnych. Najliczniejsza z nich - Oddział Rejonowy w Bielsku-Białej (473 członków) obejmuje swym zasięgiem miasto Bielsko-Białą oraz gminy: Buczkowice, Jaworze, Jasienicę, Kozy, Porąbkę, Wilamowice, Wilkowice i Szczyrk. 65-osobowa Drużyna w Czechowicach-Dziedzicach działa na terenie gmin: Czechowice-Dziedzice i Bestwina. Oddział Rejonowy w Żywcu (139 osób) obejmuje swym zasięgiem wszystkie gminy powiatu żywieckiego.

Stowarzyszenie od 2000 roku prowadzi obsługę ratowniczą odkrytych pływalni „Panorama” i „Start”, a od 2006 roku - krytych basenów „Troclik” i „Aqua” na terenie Bielska-Białej. W tym samym roku Beskidzkie WOPR rozpoczęło zabezpieczanie kąpieliska MOSiR i krytej pływalni „Wodnik” w Czechowicach-Dziedzicach.

Podstawową działalnością stowarzyszenia jest stworzenie bezpiecznych warunków wypoczynku nad wodami i na wodach. Instruktorzy pływania z Beskidzkiego WOPR prowadzą zajęcia wśród coraz liczniejszych kursantów, głównie w wieku szkolnym. Dzieci i młodzież chętnie przystępują do egzaminów z umiejętności pływania, otrzymując kartę pływacką. W tym roku stowarzyszenie wydało już ponad 600 takich kart.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.