bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 11 stycznia 2023
  • wyświetleń: 517

Czy prowadzenie Żabki się opłaca?

Materiał partnera:

Otwarcie własnego sklepu nie musi być trudne. Umowa z siecią franczyzową to dobry sposób, by ograniczyć początkowe koszty i zapewnić sobie dostęp do profesjonalnego wsparcia w prowadzeniu biznesu.

prowadzenie Żabki


Otwarcie Żabki a założenie samodzielnego sklepuGłównym powodem, który sprawia, że zdecydowanie warto dowiedzieć się, jak otworzyć Żabkę, są o wiele mniejsze wydatki w początkowym etapie rozwoju biznesu. Przeciętny koszt założenia sklepu od podstaw to co najmniej 50 tys. zł, z kolei w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach kwoty sięgają nawet okolic miliona złotych. Dla porównania otwarcie Żabki wymaga jedynie wniesienia opłaty początkowej w wysokości ok. 5 tys. zł. Sieć zajmuje się zatowarowaniem i wyposażeniem sklepu, dzięki czemu możemy od razu ruszyć z budowaniem pozycji na lokalnym rynku.

Jak otworzyć Żabkę? Wymagania na startWspomnieliśmy już o opłacie początkowej - to jednak niejedyny wymóg, by rozpocząć prowadzenie Żabki. Jak otworzyć Żabkę? Niezbędne będzie tutaj przejście szkoleń oferowanych przez firmę - to praktyczny kurs w sklepie wraz ze szkoleniem operacyjnym po podpisaniu umowy/ praktyczny 10-dniowy kurs w sklepie trenerskim, podczas którego kandydat na franczyzobiorcę poznaje bliżej specyfikę biznesu i prowadzenia placówki pod szyldem sieci. Zakończenie procesu rekrutacji oraz szkoleń z pozytywnym wynikiem, a także założenie własnej działalności gospodarczej i podpisanie umowy z Żabką, pozwalają na rozpoczęcie biznesu Otwarcie Żabki - obowiązki franczyzodawcy i franczyzobiorcy.

Prowadzenie Żabki opiera się na współpracy w modelu franczyzowym. Umowa franczyzy jest zawierana pomiędzy dwoma niezależnymi od siebie stronami - franczyzodawcą i franczyzobiorcą. Pierwszy z nich dostarcza przede wszystkim swój model biznesowy: w tym rozpoznawalną markę, know-how oraz obsługę logistyczną placówek. Po stronie franczyzobiorcy leży natomiast codzienne zajmowanie się biznesem - zatrudnianie pracowników, realizacja sprzedaży czy płacanie podatków.

Jak otworzyć sklep Żabka i jakie zarobki można osiągnąć?Jak otworzyć Żabkę? Cały proces rozpoczyna się od kontaktu z siecią - na przykład poprzez specjalną infolinię lub przesłania formularza na stronie internetowej sieci. Znajdziemy tam również wykaz niezbędnych dokumentów i innych wymagań, które powinni spełnić przyszli franczyzobiorcy. Następnie wystarczy poczekać na odpowiedź od przedstawiciela sieci, który sprawdzi nasze predyspozycje i dokładnie wyjaśni, jak otworzyć sklep Żabka.

Jaki przychód może zapewnić prowadzenie Żabki? Firma stale zbiera informacje od swoich franczyzobiorców, co pozwala przedstawiać realne dane na ten temat. Między kwietniem a czerwcem ponad 77% przedsiębiorców działających w ramach sieci osiągnęło miesięczny przychód wynoszący 22 tys. zł lub więcej. Do tego dochodzi także niski koszt początkowy - ok 5 tys. Zł niezbędne na uruchomienie placówki pod szyldem Żabki oraz dostęp do stałego wsparcia sieci w jej prowadzeniu.