bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 stycznia 2023
  • wyświetleń: 972

Drugie spotkanie dotyczące referendum. Będą pytania o in vitro?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Spalarnia, biogazownia, odpady" podaj

Za nami drugie spotkanie konsultacyjne dotyczące przygotowań do referendum w sprawie budowy w naszym mieście Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych, czyli spalarni. Podczas spotkania nie ustalono ostatecznie, na ile pytań będą odpowiadać uczestniczący w referendum mieszkańcy Bielska-Białej.

Reklama

Spotkanie konsultacyjne Prezydium Rady Miejskiej z przedstawicielami wszystkich klubów radnych
Spotkanie konsultacyjne Prezydium Rady Miejskiej z przedstawicielami wszystkich klubów radnych - 9.01.2023 · fot. UM Bielsko-Biała


9 stycznia odbyło się kolejne spotkanie konsultacyjne Prezydium Rady Miejskiej z przedstawicielami wszystkich klubów radnych, na którym omawiano najważniejsze kwestie związane z przygotowaniami do referendum w sprawie budowy w naszym mieście Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych.

W spotkaniu uczestniczyli: przewodnicząca Rady Miejskiej Dorota Piegzik-Izydorczyk, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Karol Markowski, Konrad Łoś z Klubu Radnych PiS oraz Małgorzata Zarębska z Klubu Radnych Niezależni.BB. Wzięli w nim udział także: Janusz Szymura - prezes zarządu firmy Rekord Systemy Informatyczne i przewodniczący Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta, Adam Ruśniak - zastępca prezydenta miasta, Igor Kliś - sekretarz miasta oraz Przemysław Smyczek - naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Miejskiego.

W trakcie poprzedniego spotkania konsultacyjnego uznano, że w ramach referendum obok głównego tematu można - przy zachowaniu tych samych kosztów organizacyjnych - zapytać mieszkańców o inne, ważne dla nich sprawy. Zebrani po konsultacjach w swoich klubach przedstawili więc propozycje pytań referendalnych.

Dotyczyły one m.in. finansowania przez samorząd in vitro, finansowania przez miasto sportu zawodowego, stopniowego wygaszania ruchu w centrum miasta w rejonie ul. 3 Maja, a także wprowadzenia oszczędności w oświetlaniu miasta.

- W kwestii tego, czy i jakie ewentualnie dodatkowe pytania zostaną zadane mieszkańcom Bielska-Białej podczas referendum, na razie nie osiągnięto consensusu. Część uczestników spotkania optowało bowiem za tym, by bielszczanie odpowiadali wyłącznie na pytanie związane z budową Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych (ze wskazaniem dokładnej lokalizacji planowanej inwestycji) - poinformował Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

- Podczas spotkania przypomniano uwarunkowania prawne wymagane do zorganizowania referendum oraz terminy, jakich trzeba dopełnić; przyjęto też wstępne daty jego przeprowadzenia. Temat będzie nadal dyskutowany w klubach radnych, a gdy zostaną ustalone konkrety, stosowne decyzje podejmą komisje Rady Miejskiej. Ostateczne ustalenia w formie uchwały przyjmie Rada Miejska - podsumował bielski magistrat.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Spalarnia, biogazownia, odpady

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Spalarnia, biogazownia, odpady" podaj