Reklama

Wiadomości

  • 5 stycznia 2023
  • 6 stycznia 2023
  • wyświetleń: 4288

Rabusie wrócili na Złote Łany. Jest reakcja prezydenta

Już latem mieszkańcy informowali o tym, że na osiedlu Złote Łany dochodzi do wielu rabunków. Po interwencji służb sprawa przycichła, ale pod koniec roku przestępcy najwidoczniej na nowo się uaktywnili.

złote łany, bloki, blok
Rabusie wrócili na Złote Łany. Jest reakcja prezydenta · fot. bielsko.info


We wrześniu opisywaliśmy, że bielszczanie zwrócili uwagę na to, że w ostatnich tygodniach na terenie osiedla Złote Łany ponownie doszło do kliku włamań i incydentów o charakterze rabunkowym. Wtedy to zastępca prezydenta Bielska-Białej Przemysław Kamiński informował, że „w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców osiedla Złote Łany do zadań strażników miejskich z referatu rejonowych dopisano wzmocnienie kontaktu z mieszkańcami”.

Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Jednak pod koniec 2022 roku temat ów wrócił.

- W sierpniu składałem interpelację, w której poruszałem problem włamań oraz innych akcji o charakterze rabunkowym na terenie osiedla mieszkaniowego Złote Łany. Po tym czasie w wyniku nagłośnienia sprawy oraz działań prewencyjnych, a także zapobiegawczych jakie podjęła policja wraz z Urzędem Miejskim w Bielsku-Białej sytuacja nieco się uspokoiła. Niestety zgodnie ze zgłoszeniami mieszkańców, policji oraz członków Rady Osiedla problem ponownie powrócił. Z uwagi na fakt, że przedmiotowy problem był już w przeszłości wielokrotnie poruszany zarówno na posiedzeniach branżowej Komisji ds. Bezpieczeństwa i Samorządności oraz na posiedzeniach miejscowej Rady Osiedla zwracam się z ponowną prośbą, aby powielać, kontynuować lub spróbować zintensyfikować wszelkie działania profilaktyczne i prewencyjne związane ze stosownym „ostrzeganiem" mieszkańców jakie były dotychczas podejmowane.

Jestem przekonany, że odpowiednie nagłośnienie sprawy, a także podjęcie tych samych działań zapobiegawczych jakie miały miejsce na przełomie sierpnia i września br. znowu na jakiś czas pozwoli na załatwienie oraz uspokojenie tego ważnego i powracającego problemu
- zaapelował radny Maksymilian Pryga.

Na apel zareagował prezydent miasta Jarosław Klimaszewski. Jak poinformował, "Straż Miejska w Bielsku-Białej działając w trosce o poczucie bezpieczeństwa mieszkańców osiedla Złote Łany podejmie następujące działania: w ramach prowadzonych kampanii społecznych i edukacyjnych zostaną zaplanowane kolejne spotkania z mieszkańcami osiedla Złote Łany, w trakcie których ww. będą zapoznawani ze sposobami ochrony przed kradzieżami i oszustwami; strażnicy miejscy z referatu rejonowych mający w codziennej służbie bezpośredni kontakt z mieszkańcami zintensyfikują swoje zadania związane z prewencyjnym oddziaływaniem oraz pozyskiwaniem informacji od mieszkańców dotyczących ewentualnych niepokojących zdarzeń na terenie osiedla Złote Łany; operatorzy monitoringu wizyjnego miasta każdorazowo przed przystąpieniem do służby otrzymują polecenie dotyczące wzmożonej obserwacji przedmiotowego obszaru miasta".

- Oprócz działań zaplanowanych przez Straż Miejską w Bielsku-Białej działania w zakresie ograniczenia zdarzeń przestępczych na osiedlu Złote Łany podejmie również policja, która wspólnie z Fundacją Aktywności Społecznej oraz Spółdzielnią Mieszkaniową „Złote Łany" przygotuje działania profilaktyczne dla społeczności lokalnej osiedla. W zakresie zwiększenia obecności służb mundurowych na osiedlu zostaną zorganizowane wspólne patrole ze strażą miejską przy dodatkowym wsparciu funkcjonariuszy z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej - zapewnił prezydent.

raz / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.