Reklama

Wiadomości

  • 4 stycznia 2023
  • 9 stycznia 2023
  • wyświetleń: 7162

Będzie nocna prohibicja na bielskim osiedlu?

Władze Bielska-Białej pytają mieszkańców, czy chcą wprowadzenia nocnej prohibicji na osiedlu Górne Przedmieście. W tej sprawie jest już projekt uchwały. Ruszyły konsultacje społeczne. Potrwają one do 20 stycznia.

bezdomny, pijany
Będzie nocna prohibicja na bielskim osiedlu? · fot. pixabay.com


Konsultacje dotyczą projektu uchwały w sprawie ustalenia dla terenu miasta Bielska-Białej ograniczeń w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży.

Zgodnie z projektem, ograniczenie miałoby polegać na zakazie sprzedaży napojów alkoholowych w godz. 23.00-6.00 na terenie osiedla Górne Przedmieście.

Konsultacje swoim zasięgiem obejmują obszar miasta Bielska-Białej. Do udziału w nich uprawnieni są mieszkańcy miasta, organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, prowadzące na terenie Bielska-Białej działalność statutową w zakresie obejmującym przedmiot konsultacji.

Konsultacje polegają na kierowaniu przez mieszkańców opinii i uwag w formie pisemnej lub elektronicznej. Owe opinie i uwagi można zgłaszać poprzez formularz interaktywny zamieszczony na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w zakładce dedykowanej konsultacjom społecznym https://bielsko-biala.pl/konsultacje, za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: alkohol@um.bielsko-biala.pl lub pisemnie w wersji papierowej w Wydziale Spraw Obywatelskich i Przedsiębiorczości Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej przy placu Ratuszowym 6, pokój 107.

Konsultacje rozpoczęły się 4 stycznia i potrwają do 20 stycznia. Jednostką wyznaczoną do udzielania wyjaśnień w związku z przedmiotem konsultacji jest Wydział Spraw Obywatelskich i Przedsiębiorczości Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

W załącznikach na stronie ratusza znajdują się zarządzenie prezydenta miasta w sprawie konsultacji oraz projekt uchwały dotyczącej ograniczenia godzin sprzedaży alkoholu na terenie osiedla Górne Przedmieście:
https://ms.bielsko-biala.pl/aktualnosci/1/konsultacje-w-sprawie-nocnej-sprzedazy-alkoholu

ar / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.