Wiadomości

  • 2 stycznia 2023
  • wyświetleń: 595

Rollkontenery - wózki niezbędne w każdej firmie

Materiał partnera:

Kontenery rolkowe to wózki szeroko stosowane w wielu różnorodnych branżach, takich jak magazyny, hurtownie, logistyka, czy zakłady produkcyjne. Użytkują je kurierzy, pracownicy magazynowi, pracownicy szpitali, lotnisk, pływalni i basenów czy osoby zatrudnione w przemyśle spożywczym. Wózki rolkowe usprawniają pracę, zwiększając jej wydajność i odciążając pracowników. Z poniższego artykułu dowiesz się, dlaczego warto w nie zainwestować!

wozek wsuwany 0


Kontenery rolkowe to wózki szeroko stosowane w wielu różnorodnych branżach, takich jak gastronomiamagazyny, hurtownie, logistyka, czy zakłady produkcyjne. Użytkują je kurierzy, pracownicy magazynowi, kelnerzy,pracownicy szpitali, lotnisk, pływalni i basenów czy osoby zatrudnione w przemyśle spożywczym. Wózki rolkowe usprawniają pracę, zwiększając jej wydajność i odciążając pracowników. Z poniższego artykułu dowiesz się, dlaczego warto w nie zainwestować!

Rollkontenery inaczej nazywane są kontenerami siatkowymi. Służą do przewożenia towarów o dużych gabarytach. Dostępne produkty mogą mieć nośność nawet 800500 kg. Niemal każdy wózek rolkowy jest składany, dzięki czemu zajmuje mało powierzchni magazynowej i można go wykorzystać w transporcie samochodowym. W zależności od wybranego modelu możemy przewozić na standardowej naczepie 57 sztuk, 4 burtowych rozłożonych kontenerów o wymiarach (715x810x1800 mm) z towarem w środku. Po złożeniu kontenerów na części można ich przewieźć do 300 sztuk na naczepie.

Kontenery można swobodnie gniazdować, czyli wkładać jeden w drugi,mają modułową konstrukcję co pozwala na łatwy demontaż ścian celem zmniejszenia ich objętości.

Kontenery siatkowe mogą być dwuścienne, trójścienne, czterościenne lub zamykane (security). Każdy z nich cechuje się innym przeznaczeniem. Wózki mające dwie i trzy ściany dodatkowo sąbywają zabezpieczone przy pomocy materiałowych lub plastikowych pasów. Natomiast kontener typu security pozwala na zabezpieczenie i przewożenie bardziej wartościowych produktów.

Kontener siatkowy na kółkach - zalety stosowaniaKontener rolkowy usprawnia procesy produkcyjne i logistyczne w zakładach. Cechuje go łatwe użycie, prostota obsługi, a także szybki załadunek i rozładunek. Bez wątpienia wózki siatkowe ocynkowane pozytywnie wpływają na proces pracy. Jedną z największych zalet produktów jest ich lekka i uniwersalna konstrukcja - mogą być stosowane w wielu branżach, ponieważ pozwalają na przewożenie materiałów o dużych gabarytach i nieregularnych kształtach. Poniżej wymieniono jakimi zaletami cechuje się stosowanie kontenerów siatkowych.

Wysoka wydajność pracyZa sprawą swojej konstrukcji, rollkontenery podnoszą wydajność i efektywność pracy. Są one proste w obsłudze, a ich obsługa nie wymaga specjalistycznych kwalifikacji od pracowników. Załadunek i rozładunek towarów może odbywać się z jednej lub dwóch stron - osoby swobodnie wyciągają materiały, a następnie odkładają je na miejsce. Ponadto zapełnione wózki rolkowe transportowe nierzadko są przewożone w samochodach ciężarowych, dzięki czemu łańcuch dostaw zostaje skrócony., po przez efektywniejszy załadunek i rozładunek towarów. Co więcej, każdy kontener z siatki ma różną gęstość oczek, - większe oczka są tańsze ale najczęściej w zupełności wystarczają do transportu większych towarów lub pakowanych w karton. Dodatkowo w rollkontenerach możemy zastosować półki co ułatwia składowanie rozdrobnionego i pozwala na łatwe rozdzielenie niejednorodnego ładunku.towaru.

Gwarancja bezpieczeństwa materiałów i towarówKontener siatkowy zmniejsza ryzyko uszkodzenia przewożonych ładunków. Materiały są zabezpieczone ze wszystkich stron, a wysokie ścianki uniemożliwiają przewrócenie produktów. Natomiast konstrukcja wózków pozwala na bezpieczny dostęp do transportowanych towarów od zewnątrz. Dodatkowo pojemniki gwarantują wielofunkcyjność i bezpieczne użytkowanie. Zabezpieczony kontener na kołach nie może się przewrócić lub rozpiąć - akcesoria są stabilne i wyposażone w hamulce oraz solidne zapięcia. oraz opcjonalnie hamulce.

Duża oszczędność miejscaNiemal każdy dostępny wózek siatkowy ocynkowany jest składany. Rollkontenery nie tylko skracają łańcuch dostaw, ale również zmniejszają ilość stosowanych materiałówkosztownych środków takich jak np. wózki widłowe w centrach logistycznych. Kontenery siatkowe po załadowaniu i dotarciu do miejsca docelowego, mogą zostać złożone, a następnie przewiezione z powrotem do magazynu. Dzięki temu na terenie zakładu nie muszą być stosowane drewniane palety ani bezbarwna folia - to odpady generujące znaczne koszty we wszystkich gałęziach przemysłu. Rollkontenery są dużo trwalsze, a możliwość ich gniazdowania zmniejsza potrzeby dostępnościocynk galwaniczny zabezpiecza je przed korozją. Modułowa konstrukcja pozwala na rozłożenie pustych kontenerów w celu zaoszczędzenia przestrzeni magazynowej.

Wielofunkcyjność - możliwość dopasowania akcesoriów do charakteru pracyNa rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów kontenerów rolkowych. Zakład może bez problemu dostosować produkt do wprowadzonego łańcucha dostaw. W ofercie znajdziesz rollkontenery wyposażone w dwie, trzy lub cztery ścianki. Dostępne produkty mogą być zamykane na kluczkłódkę lub mieć różną gęstość oczek. Wybierając wózek, należy pamiętać o dopuszczalnym udźwigu. Jeśli ciężar zostanie przekroczony, kontener siatkowy może ulec szybkiemu zniszczeniu. Ponadto rollkontenery mają różnorodne koła, do najpopularniejszych należą gumowe wykonane z szarego tworzywa sztucznego i polipropylenowe. tworzywowe i z pełnej gumy.

Zapraszamy do zapoznania się z całą naszą ofertą dostępną na stronie https://lwplogistics.pl/. Proponujemy szereg różnorodnych kontenerów siatkowych. Wszystkie dystrybuowane produkty posiadają niezbędne certyfikaty, spełniają wymagania Unii Europejskiej i są objęte 24-miesięczną gwarancją. Gwarantujemy najwyższą jakość wykonania wózków siatkowych, a nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania!