Wiadomości

  • 28 grudnia 2022
  • 30 grudnia 2022
  • wyświetleń: 7998

Nie żyje zastępca Prokuratora Krajowego. Pochodziła z regionu

W wieku 49 lat zmarła Agata Gałuszka-Górska, zastępca Prokuratora Krajowego. Prokurator była związana z naszym regionem - pochodziła z Kaniowa, a urodziła się w Bielsku-Białej.

Prokurator Agata Gałuszka-Górska
Prokurator Agata Gałuszka-Górska · fot. Prokuratura Krajowa


Agata Gałuszka - Górska urodziła się 27 października 1973 roku w Bielsku-Białej. Była absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, ukończyła także Podyplomowe studia prawa dowodowego na Uniwersytecie Warszawskim oraz uczestniczyła w studiach doktoranckich na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Prokurator Agata Gałuszka-Górska w jednostkach prokuratury pełniła służbę od kwietnia 1999 r. W latach 2004 - 2008 prowadziła i nadzorowała postępowania dotyczące przestępczości zorganizowanej, najpierw w Wydziale do Spraw Przestępczości Zorganizowanej w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie, a następnie w Biurze do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej.

Od 1 września 2008 r. wykonywała czynności służbowe w Biurze Prezydialnym Prokuratury Krajowej, natomiast z dniem 31 marca 2010 r. w Departamencie Organizacji Pracy, Wizytacji i Systemów Informatycznych Prokuratury w Prokuraturze Generalnej. W okresie od 6 lutego 2013 r. do 3 marca 2016 r. pełniła funkcję Naczelnika Wydziału Organizacji Pracy Prokuratury w Prokuraturze Generalnej, a od 18 marca 2016 r. funkcję Zastępcy Prokuratora Krajowego.

Była Wiceprzewodniczącym Krajowej Rady Prokuratorów przy Prokuratorze Generalnym oraz członkiem Rady Programowej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 4 kwietnia 2019 roku została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi.

- Pani Prokurator była wybitnym prokuratorem, posiadającym ogromne doświadczenie zawodowe i rozległą wiedzę, w szczególności w zakresie procedury karnej, prawa karnego materialnego i kryminalistyki. Panią Prokurator cechowała niezwykła pracowitość i bezgraniczne oddanie służbie prokuratorskiej. Ciążące na niej obowiązki służbowe wykonywała na najwyższym poziomie profesjonalizmu zawodowego - czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej informującym o śmierci prokurator Agaty Gałuszki-Górskiej.

- Posiadała także wyjątkowe zdolności organizowania pracy w kierowanych przez nią komórkach organizacyjnych. Jej droga zawodowa, sposób wykonywania obowiązków i stosunek do współpracowników stanowiły wzorzec postępowania dla innych prokuratorów - dodała Prokuratura Krajowa.

Kierownictwo Prokuratury Krajowej złożyło wyrazy głębokiego współczucia dla syna i całej rodziny prokurator Agaty Gałuszki-Górskiej.

mp / bielsko.info

źródło: Prokuratura Krajowa

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.