bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1364

[FOTO] Adrian Zandberg z wizytą w Bielsku-Białej

W miniony weekend w Bielsku-Białej gościł współprzewodniczący partii Razem Adrian Zandberg. Poseł wziął udział w obchodach 100. rocznicy śmierci Gabriela Narutowicza organizowanych przez lokalne struktury Razem.

Reklama

Adrian Zandberg z wizytą w Bielsku-Białej · fot. Materiały prasowe


W sobotę Zandberg wraz z lokalnymi liderkami partii Magdaleną Madzią i Agnieszką Lamek-Kochanowską złożył kwiaty pod poświęconą prezydentowi tablicą historyczną zamieszczoną na pomniku Adama Mickiewicza.

- Upamiętniany przez nas zamach na prezydenta Narutowicza to ważna dla Polek i Polaków rocznica. Zabójstwo było efektem brutalnej spirali nienawiści nakręconej przez środowiska ówczesnej endecji. W Razem wyciągamy lekcje z naszej trudnej historii. Zachowanie pamięci o tych wydarzeniach to nie tylko hołd dla zamordowanego prezydenta, lecz także przestroga przed dopuszczeniem do publicznej debaty ekstremizmów, głosów ksenofobicznych, nacjonalistycznych i antydemokratycznych - komentuje rzecznik Razem Podbeskidzie Mateusz Merta.

Poseł Zandberg wspólnie ze strukturami Razem wziął także udział w trwającym w mieście jarmarku świątecznym. Towarzyszące temu rozmowy z mieszkańcami i mieszkankami poświęcone były trwającemu kryzysowi gospodarczemu.

- Te święta nie będą spokojne dla wszystkich. Wysokie ceny żywności i energii, kryzys gospodarczy, wojna za wschodnią granicą w świąteczną atmosferę wlewają wielki niepokój. Niedawno przedstawiliśmy program ABC Lewicy, z którym pójdziemy do następnych wyborów, mamy na stole konkretne rozwiązania, które złagodzą skutki tego kryzysu - to właśnie o nich rozmawialiśmy z mieszkańcami Bielska-Białej. Nie ma naszej zgody na to, by kryzysowe koszty ponosili pracownicy, mali przedsiębiorcy, obywatele i obywatelki - komentował Zandberg.

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.