Wiadomości
- 29 czerwca 2025
- wyświetleń: 1985
Radny zaproponował, włodarze wykonali, dzieci się cieszą
W bielskim samorządzie nie brakuje polityki. A mimo różnic radni opozycji potrafią współpracować z władzami miasta, i odwrotnie. Tylko treść komunikatów może być nieco inna.

Przypomnijmy, w lutym tego roku w sprawie pozyskania środków na budowę lub doposażenie placów zabaw w ramach programu „Aktywne place zabaw” do władz miasta zwrócił się radny Konrad Łoś:
- Samorządy mogą aplikować do wojewodów o przyznanie środków finansowych na przebudowę lub doposażenie placów zabaw przy żłobkach i klubach dziecięcych. Zgodnie z założeniami programu uruchomionego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej maksymalna kwota dofinansowania przypadająca na jeden samorząd może wynieść 300 tys. zł. Z kolei łączna kwota przewidziana na realizację programu finansowanego z Funduszu Pracy ma wynieść 60 mln zł. Gmina może wnioskować o środki także na więcej niż jeden plac zabaw. Z przedmiotowej dotacji mogą zostać sfinansowane obiekty małej architektury, np. altany, huśtawki, karuzele, piaskownice, ponadto remont nawierzchni, zakup i montaż wyposażenia oraz innych rzeczy służących do prowadzenia zajęć odbywających się na terenie placu zabaw - poinformował zachęcając włodarzy Bielska-Białej do zainteresowania się tym programem.
Pisaliśmy o tym w tym artykule.
Tymczasem w czerwcu bielski magistrat poinformował, że Miasto podpisało umowy na dofinansowanie przebudowy i doposażenia tych przestrzeni kwotą 600 tys. zł w ramach programu Aktywne Place Zabaw 2025, który ma na celu poprawę jakości opieki nad dziećmi do lat 3, zwłaszcza poprzez organizację zabaw na świeżym powietrzu.
O tym z kolei pisaliśmy TUTAJ.
Dofinansowanie obejmuje dwa place zabaw - przy Żłobku Miejskim przy ulicy Kazimierza Brodzińskiego 22 oraz przy Żłobku Miejskim przy ulicy Pod Grodziskiem 4. Miasto Bielsko-Biała otrzymało po 300 000 zł dla każdej z tych placówek.
W komunikacie prasowym nie podano wzmianki o lutowej inicjatywie radnego Łosia. Najważniejsze jednak, że mimo różnic politycznych, samorządowcy doprowadzi w efekcie do tego, że skorzystają najmłodsi mieszkańcy miasta.
ZOBACZ TAKŻE
Plac zabaw to nie tylko zabawa. Ile kosztuje dziecięca radość?
Plac zabaw przy lotnisku w Aleksandrowicach wciąż zamknięty. Wiadomo, kiedy może zostać otwarty
Miasto (ponownie) przygotowuje się na zmiany klimatu
Tor rowerowy typu pumptrack pod wiaduktem na Andersa? Pomysł wydaje się świetny!
5,3 mln zł dla Bielska-Białej na Polską Stolicę Kultury. Sejmik przyjął uchwałę
Windykacja, zaległe faktury i miejskie pieniądze. Rosną pytania o finanse TS Podbeskidzie
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







