bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

 • 19 grudnia 2022
 • wyświetleń: 793

Trwa remont pomieszczeń socjalnych w Wapienicy. Finał w styczniu

Zgodnie z przyjętym planem postępują prace przy remoncie pomieszczeń socjalnych w Wapienicy. Ich pierwszy etap będzie miał finał pod koniec stycznia 2023 roku.

Reklama

Trwa remont pomieszczeń socjalnych w Wapienicy. Finał w styczniu
Trwa remont pomieszczeń socjalnych w Wapienicy. Finał w styczniu · fot. UM Bielsko-Biała


Miasto Bielsko-Biała i Fundacja Leroy Merlin podjęły decyzje, że wspólnie wyremontują budynek przeznaczony dla potrzebujących, w którym obecnie przebywa kilkadziesiąt osób z Ukrainy. Umowę w ramach projektu solidarnościowego podpisał 18 sierpnia w Ratuszu prezydent miasta Jarosław Klimaszewski.

Prace w budynku przy ul. Wapienickiej 34 w postępują zgodnie z planem - informuje Urząd Miejski w Bielsku-Białej. - W celu wykonania robót budowlanych, związanych z adaptacją pomieszczeń socjalnych, z użytkowania zostało wyłączone pierwsze piętro budynku. Zakres planowanych prac to 3 piętra, po 11 pomieszczeń mieszkalnych na każdej kondygnacji - dodał bielski magistrat.

Obecnie trwają tam roboty budowlane obejmujące między innymi:
 • demontaż stolarki okiennej oraz drzwiowej wewnętrznej, naświetli z pustaków szklanych oraz grzejników;
 • wykonanie nowych wylewek samopoziomujących;
 • zabudowanie naświetli płytą gipsowo-kartonową;
 • montaż stolarki okiennej oraz drzwiowej wewnętrznej;
 • wykonanie gładzi gipsowych wraz z malowaniem pomieszczeń;
 • montaż grzejników;
 • ułożenie wykładzin PCV z cokolikiem wraz z montażem listew progowych;
 • montaż wyposażenia toalet (biały montaż);
 • montaż drobnych elementów wyposażenia, takich jak: lampy, karnisze etc.


Zakończenie tych prac planowane jest na styczeń 2023 r., później roboty remontowe w tym obiekcie przeniosą się na wyższe kondygnacje budynku.

Warto przypomnieć, że 18 sierpnia w Ratuszu została podpisana umowa grantowa w ramach Funduszu Solidarnościowego Leroy Merlin Polska na adaptację istniejących pomieszczeń socjalnych i przystosowanie ich do potrzeb uchodźców, w szczególności z Ukrainy. Koszt inwestycji to kwota ok. 1 mln. zł. Prace budowlane sfinansowane są przez Fundację Leroy Merlin, a termin ich wykonania to 20 miesięcy. Umowę zawierającą stosowną darowiznę podpisał prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

W ramach remontu w Bielsku-Białej zostaną odświeżone pomieszczenia mieszkalne. Poddane mu będą także pomieszczenia przeznaczone do wspólnego użytkowania przez mieszkańców - trzy kuchnie, pralnie i sanitariaty. Zostanie w nich wymienione ogrzewanie, zrealizowany będzie biały montaż, pomieszczenia zyskają nowe oświetlenie i gniazdka elektryczne, kuchnie - nowy sprzęt AGD (kuchenki oraz lodówki), a w pralniach pojawią się nowe pralki.

Budynek będzie miał nową stolarkę okienną i częściowo drzwiową. Zaplanowana została wymiana okien i drzwi we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych i towarzyszących im pomieszczeniach socjalno-sanitarnych.

mp / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.