Reklama

Wiadomości

  • 18 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1301

[FOTO] Dwa tysiące prezentów dla dzieci od diecezjalnej Caritas

Jasełka przygotowane przez uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Żywcu oraz występ dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca „Beskid” złożyły się na finał tournée caritasowego Mikołaja po diecezji bielsko-żywieckiej. Wydarzenie wieńczące swoisty czas obdarowywania prezentami odbyło się 14 grudnia w Domu Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej.

Dwa tysiące prezentów dla dzieci od diecezjalnej Caritas · fot. www.diecezja.bielsko.pl


Jak poinformowała diecezjalna Caritas, najpierw św. Mikołaj zawitał 2 grudnia do Bielskiego Centrum Kultury, gdzie razem z Towarzystwem im. św. Brata Alberta zorganizowano specjalny program artystyczny połączony z rozdaniem paczek. W tej imprezie wzięło udział niemal 700 dzieci, m.in. z Zespołu Szkół Specjalnych w Czechowicach-Dziedzicach, z fundacji pomocy dzieciom specjalnej troski „Per Corda” w Łodygowicach, ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Bielsku-Białej, z Zespołu Szkół Specjalnych w Wapienicy. Na pokazie obecne były dzieci zamieszkujące ośrodki Caritas w Lipniku oraz Istebnej, a także dzieci z ośrodka w Bestwinie.

Caritasowy Mikołaj odwiedził też Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żywcu i Dom Pomocy Społecznej dla chłopców w Strumieniu.

Caritas bielsko-żywiecka przygotowała w tym roku dla dzieci ponad 2000 paczek.

mp / bielsko.info

źródło: www.diecezja.bielsko.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.