bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 grudnia 2022
  • wyświetleń: 1282

Biletomaty bez kart płatniczych. Radny interweniuje

Nie milkną echa wyłączenia funkcji płacenia kartą w bielskich biletomatach. Sprawą zainteresował się radny Tomasz Wawak. "To dość osobliwa sytuacja" - stwierdził w komentarzu.

Reklama

biletomat
Biletomaty bez kart płatniczych. Radny interweniuje · fot. bielsko.info


Wracamy do tematu. Przypomnijmy, we wtorek, 13 grudnia informowaliśmy, że od 1 stycznia za bilet w bielskich biletomatach zapłacimy tylko gotówką. Wyjątkiem są urządzenia solarne, w których nadal będzie można płacić kartą. Do sprawy odniósł się Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej. Spółka zapowiada alternatywne rozwiązanie - zainstalowanie mobilnych kasowników w autobusach, o czym pisaliśmy w tym artykule.

Tymczasem w tej sprawie do władz miasta swoją interpelację skierował radny Tomasz Wawak.

- Na stronie Urzędu Miejskiego oraz na tablicach elektronicznych na przystankach komunikacji publicznej pojawił się komunikat na temat braku możliwości dokonywania zakupów bezgotówkowych w większości biletomatów od 1 stycznia 2023 r. W 19 na 23 biletomaty płacić będzie można tylko gotówką - przypomniał radny. I do prezydenta miasta skierował szereg pytań:

- Dlaczego odpowiednio wcześniej nie zadbano o zapewnienie ciągłości tej usługi, mając na względzie, że płatność kartą staje się dla większości społeczeństwa główną formą uiszczania należności? Co pan prezydent i podległe panu służby zamierzają zrobić, aby na powrót umożliwić klientom MZK zakup biletów za pomocą karty elektronicznej? Kiedy taka możliwość zostanie przywrócona? - dopytywał przedstawiciel bielszczan.

Tomasz Wawak zauważył także, że "strona internetowa bilety.mzk.bielsko.pl, o której mowa w komunikacie urzędu, nie stanowi pełnej alternatywy dla płatności kartą.

- Aby kupić tam bilet, trzeba specjalnie założyć konto użytkownika. Poza tym, konieczność korzystania ze strony internetowej w celu kupienia biletu, w momencie gdy stoi się przed biletomatem, to dość osobliwa sytuacja - stwierdził.

Do tematu wrócimy, gdy Ratusz opublikuje odpowiedź na interpelację radnego.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.