Reklama

Wiadomości

  • 17 listopada 2022
  • wyświetleń: 1642

Jest śledztwo w sprawie wycinki zieleni na Sarnim Stoku

"Spowodowanie zniszczenia w świecie roślinnym i zwierzęcym". Prokuratura zainteresowała się wycinką zieleni do której doszło w październiku pod inwestycję deweloperską na Sarnim Stoku.

Wycinka drzew na Sarnim Stoku - 22.10.2022
Wycinka drzew na Sarnim Stoku - 22.10.2022 · fot. Facebook / Tomasz Wawak


O tej budzącej spore emocje sprawie pisaliśmy w tym artykule.

Jak informuje Stowarzyszenie Olszówka, jej przedstawiciele interweniowali podczas wycinki na Sarnim Stoku. Zawiadomili policję i złożyli zeznania na komendzie policji celem wszczęcia postępowania. Podobne wnioski złożyli także do nadzoru budowlanego.

Sprawą zainteresowała się prokuratura.

"Zostało wszczęte śledztwo w sprawie spowodowania zniszczenia w świecie roślinnym oraz zwierzęcym w znacznych rozmiarach poprzez przeprowadzenie bezprawnej wycinki krzewów" - czytamy w zawiadomieniu Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała Północ.

W rozmowie z portalem bielsko.info rzecznik Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej Agnieszka Michulec potwierdza te informacje, ale podkreśla, że na podanie szczegółów dotyczących sprawy jest jeszcze zbyt wcześnie. Jednocześnie poinformowała, że Prokuratura Rejonowa w Żywcu zajmie się osobno tematem ewentualnego niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy policji, którzy interweniowali na miejscu wspomnianej wycinki.

Warto przypomnieć, że na wniosek grupy bielskich radnych Ratusz ustosunkował się do kontrowersyjnej sytuacji. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

raz / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sarni Stok" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sarni Stok

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sarni Stok" podaj