REKLAMA WYBORCZA

Reklama

Wiadomości

  • 18 listopada 2022
  • wyświetleń: 1771

Ta kładka stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia

O kłopotach związanych z bezpieczeństwem na bielskich kładkach często wracamy na łamach portalu bieelsko.info. Okazuje się, że kolejny pieszo-rowerowy mostek stanowi zagrożenie dla użytkowników - tym razem w okolicy ulicy ks. Józefa Londzina.

Kładka w rejonie ul. Ks. Londzina
Kładka w rejonie ul. Ks. Londzina · fot. Konrad Łoś


Interpelację w sprawie "pilnej naprawy stwarzającej zagrożenie dla życia i zdrowia kładki dla pieszych w rejonie ulicy ks. Józefa Londzina"- do władz miasta wysłał radny Konrad Łoś.

- Otrzymałem zgłoszenie o uszkodzonym mostku, którego stan techniczny może stanowić istną pułapkę dla pieszych. Drewniane belki w podeście kładki są przebite, a części z nich brakuje. Otwory po przegnitych drewnianych elementach podestu stanowią duże niebezpieczeństwo dla spacerowiczów oraz rowerzystów, których w tym rejonie jest sporo - opisuje przedstawiciel mieszkańców.

Dlatego złożył wniosek o pilne dokonanie kompleksowego przeglądu kładki wraz z wykonaniem niezbędnych napraw i prac konserwacyjnych.

- Ocena stanu technicznego kładki ma znaczenie także w obliczu nadchodzącego okresu zimowego i związanych z rym okresem trudnych warunków atmosferycznych, a zwłaszcza ewentualnego zwiększenia obciążenia kładki pokrywą śnieżną - podkreślił radny.

Jak dowiadujemy się w bielskim Ratuszu, wspomniana kładka jak i dojścia do niej zlokalizowane są na terenie będącym w administracji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Katowice.

- W związku z powyższym MZD w Bielsku-Białej przekaże problemy i pytania wymienione w interpelacji do GDDKiA, z prośbą o zajęcie stanowiska odnośnie statusu prawnego kładki oraz wykonanie naprawy. Obecnie, mając na uwadze bezpieczeństwo pieszych, Straż Miejska oznakowała wejścia na obiekt - zapewnił Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.