Reklama

Wiadomości

  • 10 listopada 2022
  • wyświetleń: 958

Osiedla otrzymają więcej pieniędzy z budżetu miasta

Rady osiedli działające na terenie Bielska-Białej często organizują m.in. pikniki dla mieszkańców, czy spotkania świąteczne. Jednak wzrost cen skutecznie ogranicza te możliwości. Dlatego radni z klubu Niezależni.BB zaapelowali o zwiększenie środków na działania bielskich osiedli. Jak się dowiadujemy, z budżetu miasta otrzymują więcej środków.

pocztowkazbielska,osiedlekarpackie,bielskobiała,jesień,autumn,zdrona,zlotuptaka,ilovebb,miastowg
Oś. Karpackie - zdj. ilustracyjne · fot. @chmura.lukasz


Przypomnijmy, do władz miasta trafiła interpelacja radnych z klubu Niezależni.BB. Dotyczyła zwiększenia wysokości budżetów rad osiedli.

- Szanowny Panie Prezydencie, 28 września br. Pan Prezydent otrzymał pismo w sprawie budżetu dla rad osiedli na 2023 rok, podpisane przez przedstawicieli jednostek pomocniczych Miasta. W piśmie tym radni osiedlowi zwracają się z wnioskiem o podwyższenie z 8 tys. zł do 12 tys. zł rocznej kwoty przeznaczonej na działalność statutową. Mowa o pieniądzach, które od wielu lat wydawane są m.in. na organizację spotkań świątecznych, pikników dla mieszkańców czy innych inicjatyw integracyjnych - czytamy w piśmie.

Jak przypomnieli rajcy, "po 2018 roku rady osiedli dwukrotnie otrzymały po 100 tys. zł na lokalne inwestycje. W ostatnich budżetach miasta środki te jednakże się nie znalazły, co kilkukrotnie ocenialiśmy negatywnie, zarówno my, jak i środowisko rad osiedli".

- Naszym zdaniem, ewentualne nie uwzględnienie ostatniego apelu rad osiedli, które wnioskują jedynie o dodatkowe środki na działalność statutową, a nie inwestycyjną, byłoby kolejnym już osłabieniem ich pozycji. Dlatego zwracamy się z wnioskiem o wpisanie do projektu uchwały budżetowej na 2023 rok kwoty, zapewniającej radom osiedli 12 tys. zł na każdą jednostkę pomocniczą miasta - zaapelowali.

Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Jak dowiadujemy się w bielskim Ratuszu, prezydent Jarosław Klimaszewski wydał polecenie, by "w trwających aktualnie pracach nad projektem budżetu miasta na 2023 roku uwzględnić większe środki dla Rad Osiedli".

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.