bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 grudnia 2012
  • wyświetleń: 1502

Świąteczna zbiórka żywności

Banki żywności zrzeszone w Federacji Polskich Banków Żywności rozpoczynają kolejną Świąteczną Zbiórkę Żywności. W najbliższy weekend (7-9 grudnia) w sklepach na terenie całej Polski będzie prowadzona zbiórka żywności.

zbiórka żywności
Zbiórka żywności odbędzie się w dniach 7-9 grudnia


Celem Świątecznej Zbiórki Żywności jest zebranie jak najwięcej żywności, a także zaakcentowanie problemu ubóstwa i niedożywienia. Problem ten znają dobrze wolontariusze organizacji, które na co dzień mają kontakt z osobami najbardziej potrzebującymi. Należy do nich m.in. Chrześcijańska Służba Charytatywna (ChSCh).

- Dzięki współpracy ze Śląskim Bankiem Żywności, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej oraz dotacji z Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej wydajemy systematycznie żywność dla 1,5 tys. osób. Jednak potrzeby są o wiele większe - przekonuje Wojciech Pęgiel, kierownik bielskiej filii ChSCh. - W tym roku po raz pierwszy nasi wolontariusze będą pomagać również w zbiórce w sklepach, m.in. w Czechowicach-Dziedzicach. To okazja na zebranie dodatkowych, urozmaiconych produktów, które sprawią radość dzieciom i dorosłym z najuboższych rodzin - dodaje.

Kulminacją akcji będzie prowadzona 7-9 grudnia zbiórka żywności w sklepach. W tych dniach w ponad 3 tys. sklepów 50 tys. wolontariuszy będzie zachęcać do zrobienia zakupów dla kogoś innego niż my sami - żyjącej w sąsiedztwie matki samotnie wychowującej dziecko; starszego małżeństwa, które większość skromnej emerytury wydaje na leki; nieuleczalnie chorego chłopca, którego rodziców nie stać na zapewnienie mu chociażby kilku zalecanych przez dietetyków porcji owoców dziennie. Właśnie m.in. takim osobom współpracujące z bankami żywności organizacje charytatywne i instytucje przekażą uzyskane podczas zbiórki artykuły spożywcze.

W trwającej od piątku do niedzieli zbiórce w sklepach wziąć może udział każdy. Wystarczy, że wyjdziemy z domu, zrobimy zakupy w jednym z 3,3 tys. sklepów biorących udział w akcji i zostawimy część produktów wolontariuszom. W tym roku rekomendowanymi artykułami są olej, konserwy, przetwory, cukier i słodycze.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.