Reklama

Wiadomości

  • 22 października 2022
  • 23 października 2022
  • wyświetleń: 2652

Siatkówka przyciąga fanów. Potrzebne są telebimy

Bielscy siatkarze wrócili do elity. Ich gra przyciąga rzesze miłośników tego - jak by nie było - już narodowego sportu. Dlatego pojawił się pomysł, by unowocześnić infrastrukturę hali, w której bielscy siatkarze rywalizują z najlepszymi w kraju - a i na świecie.

hala pod dębowcem
Siatkówka przyciąga fanów. Potrzebne są telebimy · fot. uefacup2014


- Siatkówka to zespołowa dyscyplina sportowa, która w ostatnich latach przynosiła bielskim zespołom największe sukcesy. W minionym sezonie siatkarze Bielsko-Bialskiego Towarzystwa Sportowego powrócili do elity męskiej siatkówki w Polsce, awansując do Plus Ligi. Pierwszy mecz rozegrany przed własną publicznością z zespołem Cuprum Lubin cieszył się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców - zauważył bielski radny Roman Matyja.

I, jak dodał, większość hal sportowych w Polsce, na których rozgrywają się mecze Plus Ligi, ma zamontowane pod sufitem obiektu kilka dużych telebimów, które pozwalają kibicom na bardziej komfortowe oglądanie meczu oraz umożliwiają na bieżąco śledzić video weryfikacje, które zawsze budzą duże emocje.

- Niestety hala pod Dębowcem nic dysponuje takim wyposażeniem, dlatego odpowiadając na postulaty bielskich kibiców chciałbym prosić o wyposażenie hali pod Dębowcem w telebimy na wzór takich obiektów, jak katowicki Spodek lub gdańska Ergo Arena - zaapelował radny.

W odpowiedzi na interpelację radnego Matyi, Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białem napisał, że "podziela spostrzeżenia dotyczące korzyści płynących z montażu telebimu w hali pod Dębowcem". - Z pewnością podnosiłby on atrakcyjność obiektu oraz miał przełożenie na komfort kibiców oglądających na żywo gry zespołowe. Wzrosłaby także funkcjonalność hali jako obiektu wielofunkcyjnego - stwierdził wiceprezydent.

- Na marginesie chciałbym zwrócić uwagę, że wskazane hale sportowe w Katowicach i Gdańsku/Sopocie są dużo większe od naszej Hali Widowiskowo-Sportowej, a co za tym idzie, zastosowanie telebimów w tego typu obiektach wydaje się wręcz niezbędne. Jako ciekawostkę chciałbym także dodać, że spośród 16 hal sportowych, w których rozgrywane są mecze PlusLigi, tylko w 6 zamontowane są telebimy. Ponadto informuję, iż Regulamin Challenge Polskiej Ligi Siatkówki na sezon 2022/2023 nie dopuszcza do śledzenia „na żywo” wideoweryfikacji wątpliwych sytuacji - dodał samorządowiec.

- Transmisja powtórki na telebimie możliwa jest dopiero po podjęciu decyzji przez sędziego: „17. Na halach, gdzie to technicznie możliwe obraz challenge, na podstawie którego decyzję podjąf Sll może być następnie pokazywany na telebimie dla publiczności. Poza tym wyjątkiem zabronione jest prezentowanie na hali zapisu wideo wykorzystywanego podczas challenge, zarówno w czasie trwania meczu, jak i po jego zakończeniu. " - zwrócił uwagę wiceprezydent Kucia.

- Niestety w hali pod Dębowcem, z uwagi na techniczne ograniczenia wynikające z konstrukcji nośnej dachu, nie ma możliwości podwieszenia telebimu. Zgodnie z planami hali telebim można byłoby zamontować nad północną trybuną, gdzie znajduje się tablica wyników. Orientacyjny koszt zakupu i montażu jednego telebimu o wymiarach 8m x 4m wynosi około 800 tysięcy złotych - poinformował Piotr Kucia.

- Niezmiernie cieszy mnie powrót Bielsko-Bialskiego Towarzystwa Sportowego SA do najwyższej klasy rozgrywkowej męskiej siatkówki. Z pewnością wpłynie to na większą liczbę kibiców oglądających mecze na żywo. Tym niemniej z uwagi na duży koszt zakupu i montażu telebimu, a także mając na względzie aktualną sytuację finansową uważam, że tego typu inwestycję należy odłożyć w czasie, a jej realizację uzależnić od sprzyjającej sytuacji budżetowej Miasta - podsumował zastępca prezydenta Bielska-Białej.

mp, raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.