Reklama

Wiadomości

  • 5 października 2022
  • wyświetleń: 1741

Mieszkańcy chcą wspomóc bezdomnych. Będzie ogrzewalnia?

Wielkimi krokami zbliża się zima. Noce i dnie robią się coraz bardziej chłodne. Mieszkańcy Bielska-Białej wyszli więc z propozycją, by w mieście stworzyć ogrzewalnie dla osób bezdomnych.

Bezdomny
Mieszkańcy chcą wspomóc bezdomnych. Będzie ogrzewalnia? · fot. Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzica


W sprawie uruchomienia ogrzewalni w Bielsku-Białej zaapelował do władz miasta radny Andrzej Gacek.

- Na spotkaniu Rady Osiedla Górne Przedmieście został zgłoszony wniosek aby w naszym mieście została uruchomiona ogrzewalnia. Jest to miejsce gdzie osoby bezdomne mogłyby się schronić, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Na spotkaniu tym obecni byli przedstawiciele niedawno zarejestrowanego stowarzyszenia, które zgłosiło gotowość prowadzenia ogrzewalni - poinformował przedstawiciel bielszczan.

Jak dodał, wspomniane stowarzyszenie podjęło w tej sprawie rozmowy z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej.

- Obecne na spotkaniu osoby oraz przedstawiciele kilku sąsiednich osiedli bardzo pozytywnie odnieśli się do tego pomysłu. Proszę pana prezydenta o pozytywne ustosunkowanie się do tego wniosku oraz podjęcie działań umożliwiających jego realizację. Proponuję aby temat ogrzewalni znalazł się w planie pracy dla organizacji pozarządowych w roku 2023 oraz projekcie przyszłorocznego budżetu naszego miasta - zaapelował radny.

Ratusz jeszcze nie zajął stanowiska w tej sprawie. Do tematu wrócimy.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.