bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 grudnia 2012
  • wyświetleń: 2377

Mandaty za jazdę po szlakach

Blisko 40 skontrolowanych pojazdów, ośmiu kierujących ukaranych mandatami, dwanaście pouczeń - to efekt działań „Quad” prowadzonych w trakcie ostatnich dni przez policjantów ze Szczyrku oraz strażników leśnych.

quad
Policyjna akcja "Quad" · fot. KMP Bielsko-Biała


Działania prowadzone były na szlakach leśnych prowadzących na Skrzyczne, Klimczok i Magurkę. Patrole skontrolowały blisko 40 kierowców. Ośmiu kierujących ukarano mandatami za nieuprawniony wjazd do lasu. Każdy został wystawiony na kwotę 500 zł. Wobec jednego z kierujących skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Dwunastu pozostałych kierowców pouczono. Wśród pouczonych były osoby mieszkające na przysiółkach lecz nie posiadające odpowiednich zezwoleń na wjazd na tereny leśne.

W piątkowe popołudnie na szklaku prowadzącym na Skrzyczne patrol zatrzymał do kontroli pięć samochodów terenowych przewożących kilkunastuosobową, zorganizowaną grupę „wycieczkowiczów”. W czasie sprawdzeń okazało się, że organizatorem tej „wycieczki” jest firma ze Szczyrku, która nie posiada zgody nadleśnictwa na wjazd na szlaki górskie. Kierujący terenówkami zostali ukarani mandatami.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.