Wiadomości
- 30 września 2022
- wyświetleń: 1172
Bon turystyczny będzie ważny dłużej
Do 31 marca 2023 r. można płacić bonem turystycznym. Po zmianie przepisów, termin zakończenia płatności bonem turystycznym za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne został wydłużony o pół roku.

W województwie śląskim do tej pory aktywowano 432 tys. bonów na blisko 486 tys. przyznanych. Nieaktywnych pozostało nieco 51 tys. bonów na kwotę bliską 34 mln. Zł. Wciąż do wykorzystania jest 166 tys. bonów. Są to bony aktywowane, ale nie wykorzystane oraz te nieaktywne. Rodzice i opiekunowie w woj. śląskim całkowicie wykorzystali 319 tys. bonów.
Zmiany w przepisach wydłużyły ważność bonu. Teraz będzie można nim zapłacić za usługę hotelarską czy imprezę turystyczną do końca marca 2023 r.
- Bon przyznawany jest na każde dziecko, które na dzień 18 lipca 2020 r. miało prawo do świadczenia 500+ lub między 19 lipca 2020 r. a 31 grudnia 2021 r. nabyło prawo do tego świadczenia. Wysokość bonu to 500 zł na każde dziecko, natomiast dziecko z orzeczoną niepełnosprawnością dostanie drugi bon również o wartości 500 zł, czyli łącznie 1000 zł. Aby otrzymać drugi bon, należy złożyć odpowiednie dokumenty przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS - informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.
Bon przyznawany jest w formie elektronicznej. Ma unikalny 16-cyfrowy numer i jest dostępny na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.
- Aby skorzystać z bonu turystycznego, wystarczy mieć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS i następnie go aktywować, otrzymamy drogą mejlową unikalny numer płatności. Bon można aktywować w dowolnym momencie, np. na kilka dni przed planowanym wypoczynkiem - dodaje rzeczniczka.
W całym kraju rodzice mogą dokonać płatności bonem u ponad 31 tys. podmiotów turystycznych, w woj. śląskim u ponad 2 tys.
ZOBACZ TAKŻE
Wypadek w drodze do pracy daje pełny zasiłek. Nawet od pierwszego dnia zatrudnienia
ZUS rozpoczął przyjmowanie wniosków o 800 plus na nowy okres świadczeniowy
Ponad 22,9 tys. cudzoziemców ubezpieczonych w ZUS w Bielsku-Białej
Mały ZUS plus od 2026 roku. Nowe zasady liczenia okresów ulgi
ZUS automatycznie przeliczy „czerwcowe” emerytury i renty rodzinne
Miasto szuka dostawcy prądu. Energia trafi do ponad 800 miejskich obiektów
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.








