bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 września 2022
  • 29 września 2022
  • wyświetleń: 1824

Szkaradny murek obok podstawówki. Chcą, aby go wyburzyć

Jest szkoła, a obok szkoły stoi stary, zapuszczony murek. Wedle relacji mieszkańców osiedla Karpackiego, czają się za nim osoby spożywające alkohol. Dlatego chcą, by został on wyburzony.

Reklama

Murek Karpackie
Szkaradny murek obok podstawówki. Chcą, aby go wyburzyć · fot. Rafał Ryplewicz


W imieniu Rady Osiedla Karpackiego oraz mieszkańców do władz miasta z prośbą wyburzenie zarośniętego murku po dawnym korcie przy boisku Szkoły Podstawowej nr 37 na osiedlu Karpackim zwrócił się radny Rafał Ryplewicz.

- Nie licuje on swoim wyglądem z sąsiednim, nowoczesnym zapleczem sportowym szkoły. Nie spełnia też już żadnej funkcji. Gołym okiem widać na nim potargane siatki, tzw. piłkochwyty. Co najważniejsze sprzyja on ukrywaniu praktyk spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Z uwagi na bliskość szkoły zachodzi tu szczególna troska o bezpieczeństwo dzieci - opisuje przedstawiciel bielszczan.

Jak dodaje, "teren ten jest miejski, nie należy już do Karpackiej Spółdzielni Mieszkaniowej".

W odpowiedzi zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia stwierdził, że "mur jest pozostałością po starym piłkochwycie boiska szkolnego i nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa uczniów oraz innych osób przebywających w bezpośrednim jego sąsiedztwie".

- W przypadku zabezpieczenia środków finansowych w budżecie Miasta na rok 2023 na realizację inwestycji „Przebudowa basenu w Szkole Podstawowej nr 37" to w ramach prac zleconych zostanie uwzględniona rozbiórka wskazanego muru - zapewnił wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.