Reklama

Wiadomości

  • 23 września 2022
  • wyświetleń: 1471

Jest nowy wiceprzewodniczący RM. NiezależniBB poza prezydium

Radny Karol Markowski został nowym wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Bielsku-Białej, zastępując tym samym Jacka Krywulta, który zrezygnował z tej funkcji. Po wczorajszym głosowaniu swojego przedstawiciela w bielskiej Radzie Miejskiej nie ma klub NiezależniBB.

Karol markowski
Nowym wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej został Karol Markowski · fot. fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB


Podczas wrześniowej sesji Rady Miejskiej w Bielsku-Białej miejscowi rajcy dokonali uzupełnienia składu prezydium po rezygnacji radnego Jacka Krywulta z funkcji wiceprzewodniczącego.

Do wyboru radni wytypowali dwóch kandydatów: Janusza Bauera z Klubu Niezależnych.BB i Karola Markowskiego z Klubu Radnych Jarosława Klimaszewskiego (wcześniej KWW Jacka Krywulta).

Jak podaje serwis prasowy Rady Miejskiej, "zgodnie z procedurą uprawnionych do głosowania było 25 radnych. W głosowaniu udział wzięło 22 radnych, którzy w tajnym głosowaniu udzielali poparcia poszczególnym kandydatom. Radny Jerzy Bauer uzyskał 9 głosów za, 12 przeciw i jeden wstrzymujący. Natomiast radny Karol Markowski otrzymał 13 głosów za, 8 przeciw, jedna osoba się wstrzymała w kwestii jego kandydatury. Tym samym Karol Markowski otrzymał potrzebną bezwzględną liczbę głosów i został wybrany nowym wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Bielska-Białej".

Wybór ten nie pozostał bez komentarza ze strony NiezależnychBB, którzy - przypomnijmy - po rezygnacji Janusza Okrzesika ze stanowiska przewodniczącego rady stracili stanowiska w prezydium.

"Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej radni złamali zasadę, która przestrzegana była w bielskim samorządzie od jego powstania w 1990 roku. Brak wyboru Jerzego Bauera na
wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej oznacza, że po raz pierwszy od wielu kadencji, klub
radnych (Niezależni.BB) nie ma swojego przedstawiciela w prezydium Rady Miejskiej
" - napisali przedstawiciele klubu.

Jak wyjaśniają, "brak wyboru Bauera oznacza, że Klub Radnych Niezależnych.BB nie ma swojego przedstawiciela w prezydium Rady Miejskiej. To pierwszy taki przypadek od wielu kadencji".

Nie udało się powołać na stanowisko wiceprzewodniczącego bielskiej rady miejskiej przedstawiciela klubu radnych NiezależniBB. Po rezygnacji z tej funkcji Jacka Krywulta, jego miejsce zajął Karol Markowski z Klubu Radnych Jarosława Klimaszewskiego, a więc prezydenta miasta (wcześniej KWW Jacka Krywulta).

raz / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.