bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 marca 2022
  • 27 marca 2022
  • wyświetleń: 8140

Okrzesik zrezygnował. "Nie chcę być przewodniczącym takiej rady"

Janusz Okrzesik złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej w Bielsku-Białej. To konsekwencja wniosku o jego odwołanie z tej funkcji złożonego przez Klub Radnych Prezydenta Jarosława Klimaszewskiego.

Okrzesik zrezygnował. "Nie chcę być przewodniczącym takiej rady"
Okrzesik zrezygnował. "Nie chcę być przewodniczącym takiej rady"


Po tym, jak fiaskiem zakończyło się lutowe spotkanie radnych Klubu Niezależni.BB z Klubem Radnych Jarosława Klimaszewskiego w sprawie współpracy Niezależnych.BB z prezydentem Klimaszewskim, wiele mówiło się o tym, że przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Okrzesik z Niezależnych.BB może stracić stanowisko.

Jak poinformowali portal bielsko.info radni z klubu Niezależni.BB, 21 lutego w bielskim ratuszu odbyło się spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia i Klubu Radnych Niezależni.BB z prezydentem Jarosławem Klimaszewskim i reprezentantami jego klubu radnych. Według nich tematem rozmów miało być wypracowanie porozumienia programowego do końca obecnej kadencji samorządu.

- Prezydent Jarosław Klimaszewski stwierdził, że przedmiotem rozmów z jego strony może być jedynie porozumienie programowe na przyszłą kadencję samorządu, czyli na lata 2024-2028, przy jednoczesnym poparciu jego kandydatury na prezydenta miasta w przyszłych wyborach. Stanowisko takie było ze strony Niezależnych.BB nie do przyjęcia - wyjaśnili.

Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Po fiasku spotkania pojawiły się głosy, że może dojść do zmian personalnych w prezydium Rady Miejskiej. A dokładnie, że stanowisko przewodniczącego może stracić Janusz Okrzesik z Niezależnych.BB.

- Przewodniczący Okrzesik z niejednego pieca chleb jadł i wiele raz był już powoływany oraz odwoływany. Prezydium Rady Miejskiej to nie jest miejsce, które jest dane raz na zawsze. Tam jest trochę jak w piłce nożnej. Niby grasz 90 minut, ale nie wiesz czy w trakcie meczu nie będziesz musiał opuścić murawy. Czy przed ostatnim gwizdkiem, czy wcześniej. Tego nie wiem - komentował radny Maksymilian Pryga.

Wniosek o odwołanie przewodniczącego ostatecznie trafił w marcu do Rady Miejskiej. Dzisiaj podczas sesji rady na wniosek zareagował sam zainteresowany, czyli Janusz Okrzesik, który zgłosił swoją chęć rezygnacji ze stanowiska.

- Moje odejście było nieuchronne od dłuższego czasu. Ten wniosek nie wywiera ma mnie większych emocji. Jeśli czymś jestem zniesmaczony, to terminem złożenia wniosku przez Klub Radnych Prezydenta Jarosława Klimszewskiego. Czy wobec tego, co dzieje się na Ukrainie, kiedy tak dużo mówi się o jedności, nie można było poczekać z rozgrywkami politycznymi? W czasie mojej pracy jako przewodniczącego nie usłyszałem żadnych słów krytycznych, co do mojej pracy. Nie chcę być przewodniczącym takiej rady, kiedy nie można bezpośrednio współpracować z prezydentem, o nadzwyczajnych sesjach dowiaduję się z internetu, nie chcę współpracować z radnymi, którzy stają się maszynkami do głosowania. Dlatego nadszedł czas by podziękować, przede wszystkim mieszkańcom, którzy mnie do rady wybrali. Dziękuje swoim współpracownikom. Dziękuje radnym za te trzy lata, bo było wiele dobrych momentów - mówił Okrzesik.

Podczas głosowania nad uchwałą dotyczącą rezygnacji Janusza Okrzesika z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej w Bielsku-Białej za było 13 radnych, jedna osoba była przeciwna, a 10 wstrzymało się od głosu.

Podczas dzisiejszej sesji dokonano także wyboru nowego przewodniczącego Rady Miejskiej w Bielsku-Białej. Została nim Dorota Piegik-Izydorczyk, która w głosowaniu zdobyła 13 głosów (przeciwko jej kandydaturze było 11 radnych RM). Jej kontrkandydatem był radny Konrad Łoś, który zdobył 11 głosów (przeciwko było 13 osób).

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.