Wiadomości

  • 8 września 2022
  • 10 września 2022
  • wyświetleń: 6158

Szpital Wojewódzki odpowiada na hejt w sieci. Oświadczenie placówki

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej wydał oświadczenie w sprawie negatywnych komentarzy, które pojawiły się w mediach społecznościowych oraz na lokalnych portalach po informacji o śmierci mężczyzny, który wyskoczył z okna szpitalnego oddziału ratunkowego. Poniżej publikujemy jego pełną treść.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej
Szpital Wojewódzki odpowiada na hejt w sieci. Oświadczenie placówki · fot. bielsko.info


Oświadczenie Szpitala WojewódzkiegoHejt w sieci nie jest anonimowy. Szpital Wojewódzki będzie walczył o dobre imię personelu medycznego i reagował na bezpodstawne obrażanie pracowników.

W związku z falą hejtu, która pojawiła się na portalach społecznościowych, a także na stronach niektórych mediów lokalnych po publikacji artykułów dotyczących tragicznego zdarzenia, które miało miejsce o 1.00 w nocy 25 sierpnia br.

Personel medyczny Szpitalnego Oddziału Ratunkowego udzielił pacjentowi kompleksowej pomocy. Mężczyzna został poddany szczegółowej diagnostyce. Wdrożono właściwe leczenie i cały czas obserwowano pacjenta, który nawet przez chwilę nie został pozostawiony bez opieki.

Szpital Wojewódzki stanowczo sprzeciwia się rozpowszechnianiu kłamliwych informacji na temat funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz pomawiających komentarzy, w których szkalowani są pracownicy oraz dyrekcja naszej placówki.

Przedstawianie kłamliwych ocen pracy personelu medycznego SOR jest krzywdzące dla naszych pracowników, dokładających 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu wszelkich starań, mających na celu zapewnienie pacjentom właściwej pomocy medycznej.

Należy zwrócić uwagę, że personel medyczny SOR działa zgodnie z regulacjami prawnymi obowiązującymi w systemie ochrony zdrowia.

Zwracamy uwagę hejtującym, że komentator w Internecie nie jest anonimowy. Wobec wszystkich osób naruszających dobra osobiste pracowników Szpitala Wojewódzkiego oraz dobre imię tej jednostki, będziemy zmuszeni podjąć odpowiednie kroki prawne z postępowaniem karnym włącznie.


O zdarzeniu informowaliśmy 25 sierpnia w artykule "Nie żyje mężczyzna, który wyskoczył przez okno SORu". Przypomnijmy, w ten dzień około godziny 1.00 niedaleko Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. 32-letni bielszczanin wyskoczył z okna szpitalnego oddziału ratunkowego, po czym oddalił się z terenu placówki. Niedługo po tym zdarzeniu mężczyzna zmarł.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.