Wiadomości

  • 6 września 2022
  • wyświetleń: 3263

Miało być rondo Smolenia. Okazuje się, że już ma nazwę

Po tym, jak pojawił się apel do władz miasta o nadanie jednemu z rond w centrum Bielska-Białej imienia legendarnego kabareciarza Bohdana Smolenia okazało się, że ma ono już swoich patronów. Chodzi o rondo na skrzyżowaniu ulic Cieszyńskiej i Lompy.

Rondo Bolka i Lolka
Rondo na skrzyżowaniu ulic Cieszyńskiej i Lompy - zdj. archiwalne · fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB


O tym, że niegdyś z Bielskiem-Białą związany był znany aktor, satyryk i artysta kabaretowy Bohdan Smoleń, w swej wspólnej interpelacji przypomnieli bielscy radni Maksymilian Pryga i Rafał Ryplewicz.

- Tu się urodził i wychowywał. Mieszkał wraz z rodziną w ścisłym centrum miasta. Uczęszczał do bielskich szkół: Szkoły Podstawowej nr 3 oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika - podkreślili.

I zaproponowali, "jako, że Bohdan Smoleń mieszkał przy ul. Celnej oraz później przy ul. Wyspiańskiego", by nadać pobliskiemu rondu przy ulicy Cieszyńskiej oraz Józefa Lompy jego imię.

Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Jak się okazuje, władze miasta nie podważają idei uhonorowania znanego satyryka rodem z Bielska-Białej w przestrzeni miejskiej, ale jak poinformował wiceprezydent Przemysław Kamiński, wspomniane rondo ma już nazwę - Bolka i Lolka. Dlatego poprosił o wskazanie innej propozycji lokalizacji.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.