bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 615

Zachęcają do sprzątania po swoich pupilach - wystawa w Sarnim Stoku

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sarni Stok" podaj

Za nami:

Pies to nie tylko miły towarzysz życia, to także nauka odpowiedzialności i porządku. Świetnie wiedzą o tym laureaci zorganizowanego przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej, konkursu "Psia kupa sama się nie posprząta", których prace możemy oglądać do 26 sierpnia w CH Sarni Stok.

Reklama

Psia kupa sama się nie posprząta
Psia kupa sama się nie posprząta - wystawa w CH Sarni Stok · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB


Konkurs został ogłoszony jesienią ubiegłego roku przez Wydział Gospodarki miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, a swoje prace nadesłało aż 163 uczestników. Zwycięzcom przyznano nagrody w dwóch kategoriach wiekowych, a nagrodzono 10 osób. Teraz, podczas wystawy w CH Sarni Stok, młodzi autorzy często w zabawny sposób, łącząc sztuki plastyczne z formą literacką, uczą mieszkańców naszego miasta i regionu, że sprzątanie po pupilu ma wielkie znaczenie.

Jak podkreśla Centrum Handlowe Sarni Stok tutaj mile widziane są czworonogi, ważne, żeby były odpowiednio zabezpieczone. Od kilku lat w Sarnim Stoku dla psów przygotowane są specjalne stacje postojowe, przy których mogą skorzystać z miski na wodę i chwilę odpocząć. Letnie, wysokie temperatury to zagrożenie dla naszych zwierząt, dlatego w Centrum Handlowym Sarni Stok pojawiły się specjalne patrole pracowników ochrony, którzy chodząc po parkingu, monitorują czy w rozgrzanych samochodach nikt nie jest narażony na przegrzanie. Dyrekcja Sarniego Stoku zachęca: Zabierzmy naszych czworonożnych przyjaciół na zakupy!

- Pamiętajmy także, że nie wszystkie psy czują się komfortowo w środowisku centrum handlowego, które pełne jest nowych bodźców i zapachów. Warto pamiętać o tym zanim zaplanujemy wspólne zakupy. Przy psich stacjach z miskami na wodę istnieje możliwość pozostawienia ich na krótki okres. Z psami, ze względu na obecność produktów spożywczych, nie będzie można natomiast wejść do hipermarketu Carrefour. Pamiętajmy też, że poszczególne sklepy, ze względu na zróżnicowany asortyment, mogą poprosić właściciela o niewprowadzanie zwierząt - mówi dyrektor Centrum Handlowego Sarni Stok Anna Waluś z Multi Poland.

Centrum handlowe Sarni Stok znajduje się w bezpośrednim otoczeniu obszaru Natura 2000, który jest miejscem rekreacji wielu mieszkańców, ale także domem dla zwierząt.

- W trosce o dobrostan środowiska naturalnego w 2021 roku pobliżu Sarniego Stoku powstała pierwsza miejska pasieka, w której mieszka kilkadziesiąt tysięcy pszczół, a w tym roku postawiono także hotele dla owadów, które naturalnie zamieszkują pobliskie łąki i gaiki. Od kilku lat CH Sarni Stok wdraża system zarządzania nieruchomością oparty o ekologię, m.in. segregację odpadów czy zmniejszone zużycie energii. Co roku włączamy się w akcję WWF Godzina dla ziemi, a od ponad 15 lat wspólnie z Fundacją Ekologiczną Arka organizujemy akcję Drzewko za surowce, podczas której mieszkańcy miasta mogą wymieniać odpady na sadzonki drzew i kwiatów - dodaje dyrektor Centrum Handlowego Sarni Stok Anna Waluś.

ar / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sarni Stok

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sarni Stok" podaj