bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 9 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 395

Ubezpieczenie AC (autocasco) - co obejmuje?

Materiał partnera:

Masz nowy samochód i boisz się, że padnie on ofiarą kradzieży? A może obawiasz się, że koszty naprawy pojazdu, np. po akcie wandalizmu lub burzy z gradem, znacznie obciążą Twój budżet? Zastanawiasz się, jak zmniejszyć koszty utrzymania auta? Jednym ze sposobów jest zakup polisy autocasco. Dowiedz się, co obejmuje ubezpieczenie AC i gdzie znaleźć korzystną ofertę, aby nie przepłacić.

Silesia


Autocasco - czym jest?Autocasco to dobrowolne ubezpieczenie komunikacyjne, które można wykupić razem z polisą od odpowiedzialności cywilnej. W większości firm jest dostępne wyłącznie dla aut mających poniżej 15 lat, ponieważ starsze modele są bardziej awaryjne, a ich naprawa często jest droga bądź niemożliwa.

W ramach tej polisy wsparcie finansowe jest udzielane właścicielowi pojazdu, a nie ofiarom wypadku, jak w przypadku OC samochodu. Dzięki temu użytkownik auta może otrzymać odpowiednie odszkodowanie na pokrycie doznanych szkód. Jednak ostateczny zakres ochrony różni się w zależności od wybranego wariantu polisy AC.

Ubezpieczenie AC - jakie są dostępne?W ofercie towarzystw ubezpieczeniowych można znaleźć trzy rodzaje autocasco. Dostępne są:
  • mini AC - jest dostępne także pod nazwami minicasco i Smart Casco. Jest to polisa o najwęższym zakresie ochrony. Zapewnia pomoc, jeśli dojdzie do uszkodzenia pojazdu na skutek działania sił przyrody, kradzieży auta lub uznania jego szkody całkowitej. Mini AC zapewnia wsparcie tylko po wystąpieniu jednego zdarzenia, ale dzięki temu jest to najtańsze autocasco dostępne na rynku;
  • standardowe autocasco - klasyczny produkt ubezpieczeniowy, który gwarantuje wsparcie finansowe po uszkodzeniu auta na skutek kolizji, aktów wandalizmu, działania sił przyrody, a także po kradzieży całego pojazdu lub jego części. Warto pamiętać, że w tym przypadku ochrona obejmuje wyłącznie te zdarzenia, które zostały ujęte w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia;
  • AC all risks - to ubezpieczenie o najszerszym zakresie ochrony, które zapewnia pomoc nawet po wydarzeniach nieujętych w OWU. Zatem można otrzymać wsparcie finansowe niezależnie od tego, co wydarzy się z Twoim autem.

Wybierz ten wariant polisy, który jest dopasowany do Twoich potrzeb, a także sytuacji życiowej.

Tanie ubezpieczenie AC - gdzie takie znaleźć?Aby nie przepłacać za ubezpieczenie samochodu AC, najlepiej przed wybraniem oferty porównać wszystkie opcje dostępne na rynku. W tym celu możesz skorzystać z usług doświadczonego agenta ubezpieczeniowego lub zrobić to samodzielnie, np. za pomocą internetowej porównywarki polis dostępnej na stronie rankomat.pl.

Znajdziesz tam prosty formularz, który należy rzetelnie uzupełni, wpisując:
  • dane osobowe wszystkich właścicieli i użytkowników,
  • markę i model auta oraz jego parametry techniczne,
  • sposób użytkowania pojazdu, np. miejsce jego parkowania czy liczbę planowanych kilometrów do przejechania.

Na podstawie tych informacji system przefiltruje dostępne oferty od towarzystw ubezpieczeniowych i przedstawi Ci je w formie rankingu. Twoim zadaniem będzie porównać warunki każdej oferty. Szczególną uwagę zwróć na zakres ochrony i cenę - im więcej ryzyk objętych umową i niższy koszt polisy, tym lepiej. Na koniec zawrzyj umowę i zapłać za ubezpieczenie online.
Zakup AC to doskonały pomysł, jeśli nie chcesz ponosić kosztów naprawy auta lub zakupu nowego po różnych losowych zdarzeniach. Sprawdź, jaką ofertę mają dla Ciebie towarzystwa.