bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 1595

Zamiast służyć strażakom, stanowi zagrożenie

Budynek remizy Ochotniczej Straży Pożarnej Mikuszowice Śląskie wymaga natychmiastowego remontu. Dach budynku jest w tak złym stanie, że może stanowić zagrożenie dla przechodzących w pobliżu ludzi - twierdzi radny Roman Matyja, który zainterweniował w tej sprawie w Ratuszu.

OSP Mikuszowice
Zamiast służyć strażakom, stanowi zagrożenie · fot. arch. Romana Matyi


W sprawie remontu dachu remizy OSP Mikuszowice Śląskie w bielskim Ratuszu podjął interwencję radny Roman Matyja.

- Działalność Ochotniczych Straży Pożarnych w naszym mieście jest nie do przecenienia. Zawsze w sytuacjach zagrożenia, czy to powodziowego, czy pożaru, druhowie stawiają się jako pierwsi, i często z narażeniem życia, wykonuję powierzone im zadania. Dlatego my, jako mieszkańcy Bielska-Białej, jesteśmy im za to wdzięczni. Naszym zadaniem, zarówno rady miejskiej i pana prezydenta jest zapewnienie strażakom z OSP odpowiednich warunków do pracy. W tym miejscu chciałbym poinformować i jednocześnie poprosić o pomoc w sprawie naprawy dachu w remizie OSP w Mikuszowicach Śląskich - napisał w swej interpelacji przedstawiciel bielszczan.

Jak opisuje radny, „poszycie dachowe wykonane jest z blachy falistej, która to pod wpływem warunków atmosferycznych i upływających lat, uległa skorodowaniu przez co nie nadaje się do dalszej eksploatacji. Ponadto uszkodzony komin zagraża bezpieczeństwu ludziom”.

- Chcę zaznaczyć, że druhowie z OSP Mikuszowic Śląskich w ramach swoich skromnych środków przeprowadzają remonty bieżące budynku remizy, a także wokół - dodał Matyja jednocześnie wnioskując o wygospodarowanie środków w budżecie tego, bądź przyszłego roku na remont dachu w remizie OSP Mikuszowice Śląskie.

W tej sprawie władze miasta jeszcze nie objęły stanowiska. Do tematu będziemy wracać.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.