Wiadomości

  • 3 sierpnia 2022
  • 7 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 9794

[WIDEO, FOTO] Donald Tusk z krótką wizytą w Bielsku-Białej

Dzisiaj do Bielska-Białej przyjechał Donald Tusk. O godzinie 12.00 lider Platformy Obywatelskiej spotkał się z członkiniami Regionalnego Kongresu Kobiet Podbeskidzia. Spotkanie miało charakter zamknięty.

Donald Tusk w Bielsku-Białej - 3.08.2022 · fot. Facebook / Donald Tusk; Jarosław Klimaszewski; Mirosława Nykiel


Spotkanie Donalda Tuska z lokalnymi przedsiębiorczyniami i działaczkami Kongresu Kobiet Podbeskidzia w Bielsku-Białej dotyczyło problemów dotykających kobiet. Nie zabrakło dyskusji o trudnej sytuacji opiekunów osób niepełnosprawnych, aborcji, onkologii i większej partycypacji i reprezentacji kobiet w polityce.

Podczas wydarzenia w Dworku New Restaurant Donald Tusk m.in. wygłosił mowę oraz odpowiadał na pytania. Podczas wydarzenia obecni byli posłanka na Sejm RP Mirosława Nykiel, senatorka Agnieszka Gorgoń-Komor, a także władze samorządowe na czele z prezydentem Bielska-Białej Jarosławem Klimaszewskim oraz zastępcą prezydenta, Przemysławem Kamińskim.

Loading...


Spotkanie w mediach społecznościowych skomentował prezydent Jarosław Klimaszewski. - Rozmawialiśmy o prawach kobiet, o ich roli w kształtowaniu wizji Polski, o przyszłości, o dążeniu do zmian, by równouprawnienie nie było tylko celem, ale stało się faktem. To było świetne, bardzo merytoryczne spotkanie. Dziękuję i oby takich więcej! - napisał samorządowiec.

Donald Tusk w Bielsku-Białej - 3.08.2022
Donald Tusk i prezydent Jarosław Klimaszewski - 3.08.2022 · fot. Facebook / Donald Tusk; Jarosław Klimaszewski; Mirosława Nykiel


- Wizyta stanowiła okazję do rozmowy o pilnych problemach do rozwiązania i naszych propozycjach. Szczególnie istotne dla mnie było spotkanie Przewodniczącego Platforma Obywatelska z Regionalnym Kongresem Kobiet Podbeskidzia, z którym działamy od 11 lat! Ważna rozmowa o naszych prawach - prawach kobiet i o naszej ważnej roli do spełnienia. Wiele mądrych pytań i ciekawa dyskusja - powiedziała z kolei posłanka Mirosława Nykiel.

Parlamentarzystka poinformowała, "iż premier Tusk zapowiedział duże, otwarte spotkanie w naszym mieście, o którego szczegółach poinformujemy publicznie i z dużym wyprzedzeniem".

Wcześniej Donald Tusk przebywał z wizytą w Cieszynie, gdzie spotkał się z burmistrz Gabrielą Staszkiewicz oraz dziennikarzami. Lider PO mówił m.in. o problemie wypłaty środków unijnych z Krajowego Planu Odbudowy. Polityk wspomniał przy tym m.in. o rewitalizacji linii kolejowej z Bielska-Białej do Cieszyna - środki z KPO mogłyby być według niego przeznaczone właśnie na ten cel.

Loading...


Jest to drugi dzień wizyty lidera Platformy Obywatelskiej w województwie śląskim. We wtorek, 2 sierpnia Tusk spotkał się z mieszkańcami Mikołowa.

Więcej informacji wkrótce.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.