Reklama

Wiadomości

  • 2 lipca 2022
  • 24 lipca 2022
  • wyświetleń: 16919

[PROGRAM] Dumni z BB!: Sokół Orchestra zagrał na bielskim Rynku

Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej zaprasza w weekendy w lipcu i sierpniu na koncerty pod hasłem Dumni z BB! organizowane na Rynku oraz w Parku Słowackiego.

Dumni z BB
Koncert z cyklu Dumni z BB · fot. Lucjusz Cykarski


Tegoroczny cykl koncertów Dumni z BB! zainaugurowany został 3 lipca na scenie w Parku Słowackiego nazwanej Central Park. Wystąpił tam Jacek Wójcicki - niezwykle uzdolniony muzycznie, bardzo lubiany wokalista, o którym Piotr Skrzynecki - legendarny twórca Piwnicy pod Baranami - mówił: Na pozór nieśmiały i niemal dziecinny, na scenie staje się fascynującym demonem wesołej i smutnej piosenki.

8 lipca BCK włączyło się w przygotowania 2. Dni Noszaka - imprezy Browaru Cieszyn. Przypomnijmy, że za czasów księcia cieszyńskiego Przemysława I Noszaka w XIV w. wzniesiono pierwszą murowaną budowlę na bielskim wzgórzu, gdzie dzisiaj znajduje się zamek Sułkowskich. Właśnie pod zamkiem na placu Bolesława Chrobrego 8 lipca rozpoczęły się 2. Dni Noszaka, a w ich programie - spotkanie mieszczan bielskich, pokaz pojedynków rycerskich, Swawole książęcego błazna - Stand up przy fortepianie Adama Snopka, koncerty zespołów Rumor i Follow oraz pokaz teatru ognia Inferis. Ciąg dalszy 2. Dni Noszaka 9 lipca w Cieszynie oraz 10 lipca w Cieszynie i Czeskim Cieszynie.

dni Noszaka


Koncerty Dumni z BB! na Rynku rozpoczęła 9 lipca formacja Bibobit. Jak sami o sobie piszą: Żywa perkusja, bas, instrumenty klawiszowe, sekcja dęta i eklektyczny wokal - wszystko to znajdziemy w twórczości sekstetu Bibobit. Największą miłością artystów pozostaje jazz, który zgrabnie łączą z elektroniką, funkiem, groove i neosoulem. Dzień później, 10 lipca, na Rynku zaplanowano w godz. 14.00-20.00 finał Festiwalu Piosenki Bajkowej - Twoja Bajka. Gwiazdą wieczoru było Studio Accantus, czyli zespół artystów tworzących własne projekty autorskie. Jak sami mówią, ich misją jest szerzenie musicalu i muzyki filmowej w Polsce i po polsku.

Kolejnym muzycznym spotkaniem na Rynku był 16 lipca Festiwal Kubański z zespołem Cumbancheros. Grupa prezentuje szeroki repertuar muzyki latynoskiej wywodzącej się z rejonu Morza Karaibskiego. Grają utwory w stylu m.in. rumby, cha-chy, mambo czy salsy. Z charakterystyczną energią i pasją wykonują latynoskie standardy. Fotorelację z tego wydarzenia można obejrzeć w tym artykule.

W latynoskich rytmach utrzymywaliśmy się także kolejnego dnia. 17 lipca o godz. 18.00 w Parku Słowackiego pojawili się Mariachi, którzy roztańczyli publiczność gorącymi rytmami. Usłyszeliśmy Despacito Luisa Fonsiego, Bailando czy Duele el corazon Enrique Iglesiasa oraz inne przeboje: La Cucaracha, Desperado, Corazon Espinado, La Bamba, Oye Como Va, Quantanamera, Sielito Lindo.

Na Rynek letnia muzyka powróciła 23 lipca o godz. 20.00 za sprawą zespołu Sokół Orchestra. Specjalnością grupy jest bałkańskie szaleństwo, choć w repertuarze obok znanych utworów bałkańskich mają też własne kompozycje. Ich koncerty to przede wszystkim świetna zabawa i nietuzinkowa rozrywka.

24 lipca o godz. 18.00 na scenie przy BCK pojawił się zespół Wanda i Banda. Wanda Kwietniewska to jedna z najbardziej znanych wokalistek polskiej sceny rockowej. Śpiewała w Lombardzie, później założyła zespół Banda i Wanda. Obecnie występuje z grupą Wanda i Banda. Także w Parku Słowackiego w piątek, 29 lipca, o godz. 20.30 grać będzie Jerry Brass Band, czyli muzycy Big Bandu BCK.

Na zakończenie lipcowej tury koncertów 31 lipca na scenie obok BCK zaśpiewała Grażyna Łobaszewska, wokalistka i kompozytorka, artystka wykonująca utwory z pogranicza popu i jazzu. Jej najsłynniejszą piosenką jest utwór Czas nas uczy pogody.

Sierpniowy plan koncertów Dumni z BB! przedstawia się w następujący sposób:

  • 6 sierpnia, godz. 20.00, Rynek - EKT Gdynia;
  • 12 sierpnia, godz. 20.30, scena w Parku Słowackiego - JBBO + Karen Edwards;
  • 13 sierpnia, godz. 20.00, Rynek - 6 tenorów, Orkiestra Salonowa Moderato;
  • 14 sierpnia, godz. 18.00, Rynek - Festiwal Kultury Ukraińskiej;
  • 19 sierpnia, godz. 20.30, scena w Parku Słowackiego - Mika Urbaniak;
  • 20 sierpnia, godz. 20.00, Rynek - Pączki w Tłuszczu.


Na wszystkie koncerty z cyklu Dumni z BB! jest oczywiście wstęp wolny.

Tegoroczna edycja koncertów "Dumni z BB!" rusza już 3 lipca!
Tegoroczna edycja koncertów "Dumni z BB!" rusza już 3 lipca! · fot. Materiały prasowe organizatora

mp / bielsko.info

źródło: Pełna Kultura

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.