Reklama

Wiadomości

  • 29 czerwca 2022
  • wyświetleń: 1395

Upały i burze z gradem. Wydano ostrzeżenia meteorologiczne

Za nami:

Według synoptyków w środę czekają nas upały z temperaturami dochodzącymi do 33 stopni Celsjusza, a także burze, którym będą towarzyszyć intensywne opady deszczu i silny wiatr. W związku z prognozami wydano ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego i drugiego stopnia.

Bielsko,BielskoBiała,Kozy,Burza,ŁowcyBurz,Lato,Lipiec,LoveBB,fotodnia,instagram
Upały i burze z gradem. Wydano ostrzeżenia meteorologiczne · fot. @jacekserbinowski


Pierwsze z ostrzeżeń dotyczy burz z gradem. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 25 mm, lokalnie do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad - informuje Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%. Alert obowiązuje dzisiaj (środa, 29 czerwca) w godzinach od 14.00 do 22.00.

IMGW-PIB opublikowało także alert pogodowy przed upałami, które posiada drugi stopień. Jest to wydłużenie ważności ostrzeżenia z piątku, 24 czerwca. - Nadal prognozuje się upał, temperatura maksymalna wyniesie od 29°C do 33°C, a minimalna od 18°C do 21°C - czytamy w komunikacie. Pomarańczowy alert przed upałami jest ważny do godziny 20.00 w najbliższy piątek, 1 lipca.

mp / bielsko.info

źródło: IMGW

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.