bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 lutego 2011
  • wyświetleń: 2155

Szacowanie strat po pożarze

Blisko 900 tysięcy złotych - na tyle wstępnie oszacowano straty po piątkowym pożarze w hali produkcyjnej zakładu Proseat w Bielsku-Białej. Z ogniem walczyło kilka zastępów strażaków.

Pożar wybuchł w hali przy ulicy Międzyrzeckiej w piątek po godz. 17.00. Pracownicy próbowali najpierw sami go ugasić, a kiedy to nie przyniosło skutku, przeprowadzono ewakuację pracowników. Po dojeździe na miejsce strażacy zauważyli, że z przewodów wentylacyjnych znajdujących się nad linią produkcyjną, służącą do spieniania zagłówków i podłokietników, wydobywają się płomienie oraz gęsty dym. Na kolejne źródła ognia ratownicy natrafili wewnątrz hali produkcyjnej - w rejonie robota malarskiego. Pożar w hali udało się ugasić po ponad trzech godzinach.

Ogień strawił między innymi część linii produkcyjnej i uszkodził instalację elektryczną. Straty oszacowano wstępnie na 860 tys. złotych. W czasie akcji gaśniczej jedna z pracownic źle się poczuła. Strażacy udzielili jej pierwszej pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe.

new / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.