Reklama

Wiadomości

  • 2 czerwca 2022
  • 10 czerwca 2022
  • wyświetleń: 3905

Odszedł Włodzimierz Mysłowski, przedsiębiorca i były prezes TSP

29 maja odszedł w wieku 82 lat znany, niezwykle ceniony i wszechstronny bielski przedsiębiorca, Włodzimierz Mysłowski. Poza pracą zawodową od początku istnienia zawzięcie angażował się w działalność klubu TS Podbeskidzie, którego prezesem był w 2003 roku.

Odszedł Włodzimierz Mysłowski, przedsiębiorca i były prezes TSP
Odszedł Włodzimierz Mysłowski, przedsiębiorca i były prezes TSP · fot. materiały prasowe


Był współzałożycielem kilkunastu firm prefabrykacji budowlanej, w których wykorzystywano własne technologie i skonstruowane przez siebie maszyny. Początkiem lat dziewięćdziesiątych zaangażował się w Zakłady Lotnicze Margański&Mysłowski SA, produkujące do dziś polskie szybowce akrobacyjne. Stale poszukujący nowych rozwiązań w prowadzonej przez siebie działalności, był autorem i właścicielem kilkudziesięciu polskich i kilkunastu światowych patentów, które z powodzeniem wykorzystywane były w jego działalności związanej z firmą Marbet Wil. Uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi i Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji, jako jeden z nielicznych w kraju otrzymał odznaczenie „Zasłużony dla Sportu Lotniczego”.

Poza pracą zawodową od początku istnienia zawzięcie angażował się w działalność klubu TS Podbeskidzie, którego prezesem był w 2003 roku.

Odszedł Włodzimierz Mysłowski, przedsiębiorca i były prezes TSP
Odszedł Włodzimierz Mysłowski, przedsiębiorca i były prezes TSP · fot. TS Podbeskidzie


Pogrzeb śp. Włodzimierza Mysłowskiego odbędzie się w sobotę, 11 czerwca o godz. 12.00 w kościele św. Barbary w Bielsku-Białej. W okolicy kościoła Rodzina prosi o zajmowanie tymczasowo zorganizowanych miejsc parkingowych.

Żałobnicy proszeni są o nieprzynoszenie kwiatów, a o dokonanie darowizn w trakcie ceremonii pogrzebowej na wybrany przez Rodzinę cel.

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.