Reklama

Wiadomości

  • 18 maja 2022
  • wyświetleń: 1353

Egipskie ciemności w Cygańskim Lesie. Obiekt zostanie oświetlony

Mieszkańcy Bielska-Białej skarżą się na ciemności panujące nocą w Cygańskim Lesie. Jak zapewnia bielski Ratusz, niebawem latarnie zostaną uruchomione.

Odnowiona część parkowa Cygańskiego Lasu - 8.04.2022
Odnowiona część parkowa Cygańskiego Lasu - 8.04.2022 · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


W sprawie ciemności panujących nocami w Cygańskim Lesie w naszej redakcji interweniował jeden z Czytelników.

"Jest połowa maja a w Cygańskim Lesie na terenie parku i lasu wieczorem jest tak ciemno, że, aż strach. Ostatnio byłem świadkiem, gdy starsze małżeństwo szło wieczorem (prawdopodobnie do domu) i oboje musieli sobie świecić latarkami. Zresztą każdy, kto tam przechodzi wieczorem, idzie z latarką. Tak nie powinno być, nie po to został przeprowadzony remont, żeby teraz miasto oszczędzało na oświetleniu" - czytamy w mailu naszego Czytelnika.

Jak zapewnił nas Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy bielskiego magistratu, "miasto nie oszczędza na oświetleniu".

- Instalacja oświetleniowa nie działa gdyż nie odbył się jeszcze jej odbiór techniczny. Ma to nastąpić w środę 18 maja. Jeżeli właściciel oświetlenia Tauron Nowe Technologie S.A. nie wniesie żadnych uwag bezpośrednio po odbiorze technicznym oświetlenie powinno zafunkcjonować - poinformował przedstawiciel Ratusza.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.