bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 16 maja 2022
  • wyświetleń: 393

Świece zapłonowe, a świece żarowe

Materiał partnera:

Świece zapłonowe występują tylko w silnikach benzynowych, a świece żarowe w silnikach wysokoprężnych. W przeciwieństwie do świecy zapłonowej, która pracuje bez przerwy podczas jazdy, świeca żarowa jest potrzebna tylko podczas cyklu rozruchu.

Funkcja świecy zapłonowej:Zadaniem klubu iskrowego jest wytworzenie iskry w wymaganym czasie w celu zapalenia mieszanki kumbastymalnej. Spróbujmy zrozumieć ważne części i działanie świecy zapłonowej. Zadaniem świecy zapłonowej jest wytworzenie iskry w wymaganym czasie w celu zapłonu mieszanki kumbastymalnej. Spróbujmy zrozumieć ważne części i działanie świecy zapłonowej

Praca świec zapłonowych:Świeca zapłonowa ma za zadanie wytworzyć błysk w odpowiednim momencie, aby zapalić mieszankę palną. Zaczep jest związany z wysokim napięciem generowanym przez cewkę zapłonową lub magneto. Gdy z cewki płynie prąd, między katodami ogniskową i boczną powstaje napięcie.

Stalowa powłoka: Metalowa osłona świecy zapłonowej.
Przeszkody: Który kontroluje natężenie prądu .
Elektrody ogniskowe: Wykonane z kompozytu niklowego, przenoszą duże obciążenia prądowe.
Izolator: Zapewnij izolację elektrodom centralnym.
Elektroda uziemiająca: Wykonana z amalgamatu niklu, przyspawana do stalowej powłoki świecy zapłonowej.

Części składowe świecy zapłonowej:
1. Stalowy płaszcz: Metalowa osłona świecy zapłonowej
2. Odporność: Które kontrolują natężenie prądu
3. Elektroda: Istnieją dwie elektrody:
  • elektroda centralna
  • elektroda gruntowa


Obie te elektrody są wykonane ze stopu niklu, który jest odporny na erozję i korozję w wysokiej temperaturze.Film instruktażowy dotyczący wymiany świecy zapłonowej z autodoc.pl

Budowa świecy zapłonowej:Świeca zapłonowa składa się z płaszcza, izolatora i przewodnika centralnego. Przechodzi ona przez ściankę komory zapłonowej i dlatego musi również uszczelniać komorę spalania przed wysokimi czynnikami uciskającymi i temperaturami bez kruszenia się przez znaczny okres czasu i intensywnego użytkowania.

Kiedy należy wymienić świece zapłonowe:Jest sześć sygnałów, kiedy trzeba zaiskrzyć:
  • Zapala się lampka kontrolna silnika: Zepsute świece zapłonowe lub przewody świec zapłonowych mogą spowodować zapalenie się kontrolki sprawdź silnik".
  • Samochód ma problemy z uruchomieniem: Stare, zużyte świecidełka tworzą trudne wspomnienia, tworząc błysk, który naprawdę steruje Twoimi silnikami.
  • Częściej tankujesz paliwo do baku: Jeśli Twoje świece zapłonowe są na wyczerpaniu, odbije się to na Twoim przebiegu na paliwie.
  • Silnik pracuje nierówno na biegu jałowym: Silnik wydaje odgłosy przypominające szczekanie, pingowanie lub stukanie, winne mogą być świece zapłonowe.
  • Samochód nie będzie szybko przyspieszał: Być może nadszedł czas, aby je wymienić - nikt nie lubi jeździć ociężałym, zużywającym mało paliwa samochodem.


Jak wymienić świece zapłonowe:Oczyścić świece zapłonowe z zanieczyszczeń. Wyjąć po kolei stare przewody świec zapłonowych. Podnieść pakiet cewek i odłączyć kabel. Powtórz czynności dla pozostałych ładunków świec zapłonowych i wyjmij świecę. Sprawdź, czy świece zapłonowe nie są uszkodzone. Użyj szczelinomierza, aby sprawdzić gwint świecy zapłonowej. Nałóż środek antysejsmiczny na gwint świecy zapłonowej i dokręć nowe świece na swoim miejscu. Nowe świece zapłonowe należy napiąć zgodnie ze specyfikacją samochodu, sprawdzić przewody i uszkodzenia, a dla ochrony zastosować smar elektryczny. Wymień świecę zapłonową. Wymiana własnych świec zapłonowych to rytuał przejścia wśród entuzjastów przekładni.