bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 maja 2022
  • wyświetleń: 671

[FOTO] Dostępny Urząd Miejski. Ułatwienia w bielskim magistracie

Krzesło ewakuacyjne, koce ewakuacyjne, tabliczki brajlowskie czy lupa elektroniczna będą wspierać w bielskim urzędzie osoby z niepełnosprawnościami.

Dostępny Urząd Miejski. Ułatwienia w bielskim magistracie · fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UM BB


W projekcie "Śląskie samorządy bez barier dostępne dla wszystkich" brał udział Urząd Miejski w Bielsku-Białej. W ramach projektu budynek Urzędu Miejskiego przy placu Ratuszowym 6 przeszedł audyt dostępności zakończony indywidualnym raportem, odbyły się szkolenia i drobne zakupy elementów poprawiających dostępność urzędu.

Ratusz otrzymał krzesło ewakuacyjne, dwa koce ewakuacyjne, tabliczki brajlowskie na drzwi wewnętrzne, tabliczki brajlowskie z wypukłym piktogramem do oznakowania drzwi toalet dla osób z niepełnosprawnościami, tabliczkę brajlowską z wypukłym piktogramem do oznakowania drzwi zewnętrznych informującą o możliwości wejścia psa asystującego, lupę elektroniczną oraz ramki do podpisu.

Przedsięwzięcie realizowane było przez Śląski Związek Gmin i Powiatów w partnerstwie z Euro Innowacje sp. z o.o. i współfinasowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2022.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.