Reklama

Wiadomości

  • 20 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 1186

Przychodnia „Energetyków” do likwidacji? Radny apeluje

Mieszkańców części osiedli Grunwaldzkiego i Złote Złote zaniepokoiły informacje o zamiarze likwidacji przychodni na granicy tych dwóch rejonów miasta. Interwencję w tej sprawie w bielskim Ratuszu podjął radny Maksymilian Pryga.

lekarz, stetoskop
Przychodnia „Energetyków” do likwidacji? Radny apeluje · fot. Pixabay


Do bielskiego radnego Maksymiliana Prygi zwrócili się mieszkańcy z informacją, że popularna przychodnia „Energetyków" znajdująca się na granicy osiedla Grunwaldzkiego oraz osiedla Złote Łany ma być z końcem bieżącego miesiąca zlikwidowana. Jak podkreśla przedstawiciel bielszczan, o tym fakcie do początku kwietnia nikt o tym nie poinformował pracowników oraz pacjentów.

- Z uzyskanych wiadomości wynika, że właścicielem przychodni jest spółka skarbu państwa PZU Zdrowie, która w lakonicznym piśmie bez żadnego sensownego uzasadnienia poinformowała o zamiarach likwidacji. Sytuacja jest o tyle dramatyczna, że zdecydowana większość pacjentów przedmiotowej przychodni to osoby samotne, starsze, schorowane, nie mające często dostępu do internetu, czy mediów społecznościowych. Znalezienie dla nich nowej placówki może wiązać się z olbrzymimi kłopotami i trudnościami natury organizacyjnej - podkreśla Pryga.

Dlatego zwrócił się do prezydenta Bielska-Białej z prośbą o podjęcie rozmów i mediacji zmierzających do utrzymania placówki na dotychczasowych zasadach.

- Mam pełną świadomość faktu, że miasto nie jest w tym przypadku ani właścicielem, ani organem prowadzącym, ale w trosce o naszych mieszkańców zasadne jest, aby podjąć jakiekolwiek działania zaradcze i pomocowe. Jednocześnie bardzo proszę, aby służby podległe panu prezydentowi z Wydziałem Polityki Społecznej na czele podjęły wszelkie możliwe działania zmierzające do udzielenia wsparcia i pomocy schorowanym i starszym pacjentom przychodni, którzy w przypadku ewentualnej likwidacji będą zmuszeni do znalezienia nowej placówki POZ - zaapelował radny.

Do tego wniosku bielski ratusz jeszcze się nie ustosunkował. Do tematu wrócimy.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.