Reklama

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2022
  • wyświetleń: 847

1% Twojego podatku to miliony złotych dla bielskich organizacji

Twój jeden procent, miliony dla bielskich organizacji pożytku publicznego. "Zostaw 1% podatku w Bielsku-Białej” to kampania, która ma na celu zachęcenie mieszkańców naszego miasta do pozostawienia w nim swojego 1%. 

PIT, zeznanie podatkowe
1% Twojego podatku to miliony złotych dla bielskich organizacji · fot. czecho.pl
    

- Jak co roku, do 30 kwietnia składamy swoje zeznanie podatkowe do Urzędu Skarbowego. Zachęcamy Państwa do podjęcia świadomej decyzji, komu i na jaki cel chcecie przekazać 1% swojego podatku. To jedyna część naszego podatku, na którą mamy wpływ. Dlatego zachęcamy, aby wybierając organizację pożytku publicznego, wybrać jedną spośród bielskich organizacji - mówią przedstawiciele Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego "Teatr Grodzki". Listę organizacji można znaleźć na stronie http://www.jedenprocent.bielsko-biala.pl

1% Twojego podatku to miliony złotych dla bielskich organizacji
1% Twojego podatku to miliony złotych dla bielskich organizacji · fot. OWES


Dlaczego to takie ważne?

 

W naszym mieście aktywnie działa 108 organizacji pozarządowych mających status OPP czyli organizacji pożytku publicznego. Bielskie organizacje łączy kilka ważnych rzeczy: działają na rzecz miasta Bielsko- Biała i jego mieszkańców, zaspokajają lokalne potrzeby, rozwiązują lokalne problemy, aktywizują, inicjują działania, pomagają, edukują i wychowują, przyznają stypendia czy organizują wydarzenia, konkursy. Przekazując im swój podatek masz pewność, że zostanie on dobrze spożytkowany, wpływając realnie na swoje otoczenie, a Twoja pomoc trafi tam, gdzie jest potrzebna. Ty poświęcasz minutę, wpisujesz w deklaracji nr KRS wybranej bielskiej organizacji, a Twój 1% zmienia rzeczywistość.Kampania "Zostaw 1% podatku w Bielsku-Białej” jest współfinansowana ze środków Urzędu Miasta Bielsko- Biała i potrwa do 30 kwietnia, czyli do końca okresu składania rocznych rozliczeń podatkowych. Do jej promocji aktywnie włączyło się Centrum Handlowe Gemini Park, które udostępnia swoje wnętrza i finansuje reklamę na przystankach autobusowych. - Zwracajcie Państwo uwagę i przekazujcie informację swoim sąsiadom, krewnym i znajomym. Niech każdy mieszkaniec naszego miasta, który płaci podatki, wybierze świadomie - apeluje stowarzyszenie "Teatr Grodzki".

mp / bielsko.info

źródło: Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.